В Україні ухвалили Закон щодо легалізації медичного канабісу. Він набуде чинності з 16 серпня 2024 року.
В МОЗ розповіли про найпоширеніші міфи навколо цього закону.
Міф: закон легалізує наркотики
Як розповідають експерти, закон чітко регламентує діяльність із вирощування сортів рослин роду конопель лише в медичних, промислових, наукових і науково-технічних цілях. Будь-яке інше використання – заборонене.
Держава суворо контролюватиме обіг ліків на основі канабісу, а застосування його в рекреаційних цілях, як і раніше, залишиться під забороною та вважатиметься злочином.
Міф: розквіт наркобізнесу
У МОЗ особливо наголошують, щоб здійснювати діяльність, пов’язану з вирощуванням, імпортом/експортуванням, виробництвом, зберіганням тощо медичного канабісу, підприємство повинно отримати ліцензію. А вирощування рослин роду конопель відбуватиметься винятково на закритому ґрунті під цілодобовим відеоспостереженням і з можливістю доступу для Нацполіції.
Легалізація медичного канабісу: в МОЗ розповіли про міфи
Кожна рослина конопель для медичних цілей, кожна партія продуктів переробки та кожна одиниця фасованої продукції, зокрема рослинної субстанції канабісу, а також лікарські засоби, виготовлені з них, будуть марковані унікальним електронним ідентифікатором.
За допомогою цього коду в електронній інформаційній системі можна буде простежити рух кожної рослини до аптек і пацієнта.
Міф: виготовлення наркотику в аптеці
Щоб виробляти та відпускати ліки на основі медичного канабісу, аптека, повинна отримати ліцензію на здійснення діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та ліцензії на право господарської діяльності з виробництва лікарських засобів
У МОЗ нагадують, що виготовлення та продаж лікарських засобів здійснюватиметься на підставі електронного рецепта від лікаря. Відпуск таких лікарських засобів реєструватиметься в електронній системі охорони здоров’я.