Нова грошова допомога на Запоріжжі надаватиметься в рамках програми, яка діє протягом січня-червня 2025 року. Розповідаємо про це детально.
Хто надає допомогу
Український Червоний Хрест, який реалізує Програму грантової підтримки сільськогосподарської життєдіяльності вразливих домогосподарств, що зазнали негативного впливу від наслідків війни, та сприяння їхньому економічному потенціалу шляхом надання цільової грошової допомоги для початку/розвитку/відновлення джерела прибутку.
Де реалізується програма
- с. Тернувате,
- с. Різдвянка,
- с. Барвинівка,
- с. Любицьке,
- с. Самійлівка (Тернуватська громада) Запорізького району Запорізької області.
Яка грошова допомога на Запоріжжі передбачена в рамках цієї програми
Домогосподарства, що будуть відібрані до участі програми, отримують від Українського Червоного Хреста грошову допомогу у розмірі близько від 43 000 грн. до 55 000 грн, в залежності від суми утриманих податків.
Хто може взяти участь
- Домогосподарства, що мають підтверджений досвід попередньої сільськогосподарської діяльності, що буде перевірено спеціалістами Українського Червоного Хреста.
- Домогосподарства, які НЕ отримували подібну грошову підтримку, або підтримку у натуральному вигляді для зміцнення власного сільськогосподарського потенціалу, від інших гуманітарних організацій протягом останніх 12 місяців.
Критерії вразливості
Домогосподарства будуть також оцінюватися за наявності критеріїв вразливості , що наведено нижче:
- Внутрішньо переміщені особи після 02.22 (ВПО);
- Батьки або опікуни, що мають 2-х та більше дітей віком до 18 років;
- Одинокі батьки або опікуни, що мають одну або більше дітей віком до 18 років;
- Особи, що мають інвалідність;
- Люди похилого віку (старше 65 років);
- Одинокі жінки (1 жінка проживає та веде домогосподарство самостійно);
- Особи, що були демобілізовані після 24.02.22;
- Домогосподарства із середнім доходом до 3600 грн. на 1 людину (довідки від усіх членів домогосподарства старше 18 років).
Хто може бути отримувачем допомоги
Отримувачем допомоги може бути працездатна особа домогосподарства віком від 18 до 70 років.
Лише один член домогосподарства може отримати підтримку. Домогосподарства у яких, хоча би один із членів отримував подібну підтримку від інших гуманітарних організацій, будуть виключені зі списків Учасників програми допомоги, та не будуть розглядатися взагалі.
Дотримання принципів видачі та критеріїв вразливості забезпечить надання підтримки найбільш вразливим верствам населення.
Які потрібні документи
- Паспорт старого зразку (пред’являється оригінал та надається копія 1-3 сторінки та прописка);
- Паспорт нового зразку (пред’являється оригінал та надається копія з обох сторін);
- Довідка про місце реєстрації (з паспортом нового зразку);
- Картка фізичної особи-платника податків (пред’являється оригінал та надається копія);
- Виписка з банку з IBAN або роздруківка, яка містить IBAN картки кандидата. Картка мусить бути випущена українським банком-резидентом у національній валюті (пред’являється оригінал та надається копія).
- Документ, який підтверджує соціальний статус (для одиноких годувальників та багатодітних сімей та ін.(пред’являється оригінал та надається копія);
- Свідоцтва про народження дітей (для сімей з дітьми, багатодітних сімей та одиноких годувальників (пред’являється оригінал та надається копія);
- Пенсійне посвідчення та паспорт людини старше 65 років(пред’являється оригінал та надається копія);
- Довідка МСЕК про призначення групи інвалідності (пред’являється оригінал та надається копія);
- Документи, що підтверджують опікунство над дітьми сиротами (пред’являється оригінал та надається копія);
- Довідка ВПО (після 24.02.22) (пред’являється оригінал та надається копія);
- Документи на власність/оренду ділянку землі, придатну для сільськогосподарської діяльності,
- Документи, підтверджуючі пошкодження майна (пред’являється оригінал та надається копія);
- Довідка з персоніфікації (ОК-5) або Довідка про доходи пенсіонера (Пенсійний фонд), довідка іншої допомоги на кожного члена родини (пред’являється оригінал та надається копія для домогосподарств що мають доход менше 3600 грн на особу).
Етапи програми
- Анкетування потенційних Учасників Програми допомоги (разом із підтверджуючими документами згідно до вищевказаного переліку).
- Візити до домогосподарств потенційних учасників Програми Допомоги, що подали Анкети на участь.
- Складання потенційним учасником та обов’язкове подання Бізнес-плану щодо проведення сільськогосподарських активностей та використання коштів.
- Відбір домогосподарств за принципами видачі та критеріями вразливості, затвердження та підготовка фінального списку домогосподарств отримувачів допомоги, які виконали умови участі і надали повний пакет підтверджуючих документів.
- Перша виплата цільової грошової допомоги (перший транш) – 50%.
- Моніторингові візити, з метою контролю використання наданих грошових коштів першого траншу, та опитування фахівцями Українського Червоного Хреста (100% домогосподарств, що приймають участь у Програмі допомоги).
- В разі успішного виконання наданого Заявником Бізнес-плану та відповідності умовам використання грошових коштів, що було отримано Заявником за першим траншем, виплата других 50% грошових коштів гранту (другий транш).
- Моніторингові візити з метою контролю використання грошових коштів другого траншу та опитування фахівцями Українського Червоного Хреста (100% домогосподарств, що беруть участь у Програмі допомоги).
Куди звертатися
Контактний телефон: (097)962-51-79
Можливо, вам також буде цікаво: Грошова допомога на Запоріжжі: хто може отримати 20 і 50 тисяч гривень, куди звертатися