Купити квартиру в Дніпрі

Без категорії

[:ru]Что мы едим: как читать этикетки продуктов, на что обратить внимание[:ua]Що ми їмо: як читати етикетки продуктів, на що звернути увагу[:]

[:ru]Все мы почти каждый день ходим по магазинам и выбираем нужные нам продукты. Для того, чтобы быть уверенными в качестве продуктов, попадающих на наш стол, важно научиться правильно читать этикетки на них.

О том, на что нужно обращать внимание при выборе продуктов в супермаркете, рассказала на страницах НВ нутрициолог София Рожко, передаёт НСН.

1. Дата выпуска, срок годности и условия хранения

Банально, подумаете вы. Но для многих продуктов есть специфические условия хранения. Например, льняное масло должно обязательно храниться в темном прохладном месте, так как это напрямую влияет на сохранность питательных компонентов.

Многие кисломолочные крафтовые продукты хранятся всего несколько дней, и вы можете не рассчитать и купить слишком большую упаковку.

2. Энергетическая ценность и макронутриенты

Иными словами, количество калорий, белков, жиров и углеводов на 100 г продукта или на порцию. Эти данные очень важны, если вы следите за питанием и хотите сделать правильный выбор.

Калории всегда указываются на 100 г и иногда также на порцию. Причем нужно обращать внимание именно на ккал, а не на кДж. Понимая свою норму калорий в день, вы сможете сделать верный выбор.

С этикетками на украинском или русском языках бывают сложности: они не отображают детальную информацию об углеводах и жирах. А она важна, потому что углеводы бывают полезными или же могут говорить о содержании сахара. Что касается жиров, то важно получать ненасыщенные жиры, а насыщенные и трансжиры сводить к минимуму.

3. Состав продукта

Иногда я вижу этикетки, на которых указано, что в состав масла входит масло. Это, конечно, абсурд: на упаковке должна быть информация о том, из каких компонентов состоит продукт. Потому что известны случаи, когда, например, «паштет из индейки» на 70% состоит из свинины.

Важно, чтобы все ингредиенты были вам понятны и их было минимальное количество. Если взять соевый соус, в его составе будут: пшеница, вода, соль и соя. А вот в составе соуса Цезарь вы найдете с десяток непонятных слов.

Первые три ингредиента — всегда ключевые, это значит, что их в продукте больше всего. Если вы покупаете любой продукт, в котором сахар указан в числе первых трех ингредиентов — значит, сахара там много. В некоторых кетчупах сахара стоят наравне с томатами, поэтому смотрите внимательно.

4. Е-добавки

Они часто пугают, хотя не факт, что они вредны. Есть общая классификация добавок по номерам, например:

  • от Е 100 до Е 182 включительно — красители;
  • от Е 200 и далее — консерванты;
  • от Е 300 и далее — антиоксиданты и антиокислители (регуляторы кислотности, замедляющие процессы окисления);
  • от Е 400 до Е 430 — стабилизаторы и загустители;
  • от Е 430 до Е 500 — эмульгаторы;
  • от Е 500 до Е 520 — разрыхлители;
  • от Е 620 до Е 642 — усилители вкуса и аромата продукта;
  • от Е 642 до Е 899 — запасные индексы;
  • от Е 900 до Е 1521 — подсластители, а также понижающие пенообразование вещества.

Суть в том, что многие из них — абсолютно безопасные. Например, Е 100 — куркума, которая помогает окрашивать продукт. Все их не запомнить, но можно скачать не телефон приложение Е-добавки и проверять, когда встречаетесь с новой.

Поначалу чтение этикеток кажется неинтересным и сложным, но со временем вам станет гораздо легче делать выбор и отсеивать ненужные товары.[:ua]Всі ми майже кожного дня ходимо по магазинах і вибираємо потрібні нам продукти. Для того, щоб бути впевненими у якості продуктів, що потрапляють на наш стіл, важливо навчитися правильно читати етикетки на них.

Про те, на що потрібно звертати увагу при виборі продуктів у супермаркеті, розповіла на сторінках НВ нутриціолог Софія Рожко, передає НСН.

1. Дата випуску, термін придатності та умови зберігання

Банально, подумаєте ви. Але для багатьох продуктів є специфічні умови зберігання. Наприклад, лляна олія має обов’язково зберігатися в темному прохолодному місці, оскільки це безпосередньо впливає на збереження поживних компонентів.

Багато кисломолочних крафтових продуктів зберігаються лише кілька днів, і ви можете не розрахувати і купити занадто велику упаковку.

2. Енергетична цінність і макронутрієнти

Іншими словами, кількість калорій, білків, жирів і вуглеводів на 100 г продукту або на порцію. Ці дані дуже важливі, якщо ви стежите за харчуванням і хочете зробити правильний вибір.

Калорії завжди вказуються на 100 г й іноді також на порцію. Причому потрібно звертати увагу саме на ккал, а не на кДж. Розуміючи свою норму калорій на день, ви зможете зробити правильний вибір.

З етикетками українською мовою бувають складності: вони не відображають детальну інформацію про вуглеводи і жири. А вона важлива, тому що вуглеводи бувають корисними або ж можуть говорити про вміст цукру. Що стосується жирів, то важливо отримувати ненасичені жири, а насичені і трансжири зводити до мінімуму.

3. Склад продукту

Іноді я бачу етикетки, на яких зазначено, що до складу олії входить олія. Це, звичайно, абсурд: на упаковці повинна бути інформація про те, з яких компонентів складається продукт. Тому що відомі випадки, коли, наприклад, «паштет з індички» на 70% складається зі свинини.

Важливо, щоб всі інгредієнти були вам зрозумілі і їх була мінімальна кількість. Якщо взяти соєвий соус, у його складі будуть: пшениця, вода, сіль і соя. А от у складі соусу Цезар ви знайдете з десяток незрозумілих слів.

Перші три інгредієнта — завжди ключові, це означає, що їх у продукті найбільше. Якщо ви купуєте будь-який продукт, у якому цукор зазначений в числі перших трьох інгредієнтів — значить, цукру там багато. У деяких кетчупах цукри стоять нарівні з томатами, тому дивіться уважно.

4. Е-добавки

Вони часто лякають, хоча не факт, що вони шкідливі. Є загальна класифікація добавок за номерами, наприклад:

  • від Е 100 до Е 182 включно — барвники;
  • від Е 200 і далі — консерванти;
  • від Е 300 і далі — антиоксиданти й антиокислювачі (регулятори кислотності, що уповільнюють процеси окислення);
  • від Е 400 до Е 430 — стабілізатори і загусники;
  • від Е 430 до Е 500 — емульгатори;
  • від Е 500 до Е 520 — розпушувачі;
  • від Е 620 до Е 642 — підсилювачі смаку та аромату продукту;
  • від Е 642 до Е 899 — запасні індекси;
  • від Е 900 до Е 1521 — підсолоджувачі, а також знижуючі піноутворення речовини.

Суть в тому, що багато з них — абсолютно безпечні. Наприклад, Е 100 — куркума, яка допомагає фарбувати продукт. Всі їх не запам’ятати, але можна завантажити не телефон додаток Е-добавки та перевіряти, коли зустрічаєтеся з новою.

Спочатку читання етикеток здається нецікавим і складним, але з часом вам стане набагато легше робити вибір і відсівати непотрібні товари, зауважила нутриціолог.[:]

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×