Атака комах – як надати першу допомогу при укусах

Прокидаються комарі і починають літати оси, бджоли та шершні. Укуси цих комах можуть бути особливо небезпечні і в деяких випадках допомога медиків потрібна негайно.

Як проявляються укуси комах, коли вони можуть бути небезпечні і як швидко надати першу допомогу повідомляє NNS за матеріалами видання Ivona.

Якщо вас укусила оса, бджола або шершень, то ви відразу це відчуєте. Буває так, що ви сіли на комаху на лавочці в парку і не помітили, але от наслідки буде відчутно досить швидко.

  • Раптове почервоніння, печіння і біль
  • Почервоніння, набряк і свербіж у місці укусу
  • Через 2-3 дні деякі укуси можуть розпухнути до розміру м’яча для гольфу

Оси, шершні і джмелі можуть вкусити не один раз, так як своє жало вони не залишають. Однак не варто вбивати цих комах, адже в них міститься міхур з отрутою і цей запах привабить інших комах. Для них запах такої отрути – сигнал про небезпеку.

Найнебезпечніша реакція на такі укуси – алергічна. Може виникнути задуха, набряк обличчя, висип, утруднене дихання і зниження тиску. У таких випадках потрібно швидко прийняти необхідні ліки і звернутися за допомогою до лікарів.

Як надати першу допомогу при укусі оси, бджоли або шершня

Якщо комаха залишило в рані жало – його потрібно видалити. Використовувати нігті, видавлювати або застосовувати пінцет – не рекомендується. Краще всього провести по ужаленному місцю пластиковою карткою або тупою стороною ножа.

Місце укусу треба промити водою з милом, щоб уникнути попадання інфекції.
Щоб полегшити біль, вкушене місце потрібно помістити під струмінь води, прикласти холодний компрес або мокрий рушник. Свербіж це не зніме, але послабить біль.

Для зменшення свербіння можна нанести на місце укусу трохи зубної пасти або спеціальний крем. Паста допоможе нейтралізувати отруйну кислоту.

Як надати першу допомогу алергікам

Якщо у алергіка укус комахи викликав задуху, то треба його покласти або посадити так, щоб було зручно дихати. Якщо є запаморочення і слабкість, то потрібно покласти його та підняти ноги вище рівня голови.

У сезон алергікам рекомендується носити з собою ампулу адреналіну. При укусі потрібно ввести адреналін в м’язи стегна або плеча. Якщо адреналіну з собою немає, а набряк поширюється, потрібно негайно викликати медиків або самостійно доставити постраждалого в найближчий лікувальний заклад.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Змія вкусила дитину на вулиці в Полтаві: що робити в таких ситуаціях

To Top