Окружний адміністративний суд міста Києва сьогодні, 18 квітня, ухвалив рішення на користь колишнього співвласника «Приватбанку» Ігоря Коломойського. Про це Nikopolnews дізнався з повідомлення «Радіо Свобода».
Згідно інформації, отриманої Nikopolnews своїм рішенням суд встановив процедуру виведення «Приватбанку» з ринку за участю держави такою, що порушує норми чинного законодавства. Національний банк України заявив, що оскаржить це рішення.
Рішення суду не набрало законної сили та буде оскаржене Національним банком. Ми продовжимо доводити законність дій та прийнятих рішень регулятора в апеляційній інстанції. Вкотре звертаємо увагу, що породжена судовими рішеннями правова невизначеність підриває фінансову стабільність,
– повідомив начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту Національного банку Віктор Григорчук.
Національний банк заявив, що запропонує Раді з фінансової стабільності звернутись до Ради національної безпеки та оборони України, Кабінету міністрів України з приводу подібних судових практик, що завдають шкоди міжнародному іміджу України.
Міжнародні партнери України неодноразово наголошували, що націоналізація «Приватбанку» була важливим кроком для забезпечення фінансової стабільності. Рішення про виведення неплатоспроможного «Приватбанку» за участю держави ухвалювалося відповідно до норм чинного законодавства, було підтримане РНБО та урядом України з метою забезпечення фінансової стабільності та збереження коштів громадян,
– зазначила перший заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова.
Нагадаємо, у грудні 2016 року уряд України за пропозицією Нацбанку й акціонерів «Приватбанку», найбільшими з яких на той час були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови.
Банк перейшов у державну власність, на його докапіталізацію загалом держава витратила понад 155 мільярдів гривень.
Як заявили в НБУ, до націоналізації «Приватбанку» завдали збитків щонайменше на 5,5 мільярдів доларів.
Колишній акціонер «Приватбанку» Ігор Коломойський назвав «маячнею»опубліковані Національним банком України дані.
У травні 2017-го журналісти програми «Схеми» показали, що напередодні націоналізації «Приватбанк» оформив 110 мільярдів гривень кредитів на понад 30 фірм, більшість із яких мають ознаки фіктивності. Такого висновку автори дійшли, отримавши доступ і проаналізувавши аудиторський звіт про фінансово-господарську діяльність банку, складений аудиторською фірмою Ernst&Young.
Після виходу розслідування Ігор Коломойський заявив, що всі операції проходили під повним контролем і «чутливим керівництвом» тодішнього заступника голови Нацбанку Катерини Рожкової.