Як повідомлялось НСН раніше, Уряд України 7 травня оприлюднив постанову, згідно якої карантин подовжено до 22 травня, але з послабленнями. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль поділився повним списком закладів, підприємств та місць відпочинку, які відновлять роботу 11 травня в рамках перших послаблень карантину.
Згідно отриманої НСН інформації, певні об’єкти зможуть відкритися знову за умови дотримання протиепідемічних заходів. Також необхідно дотримуватися соціальної дистанції, маскового режиму і проводити регулярну дезінфекцію.
11 травня відновлять роботу:
- парки, сквери, зони відпочинку і т. д.
- дитячі та спортивні майданчики
- заклади громадського харчування з обслуговуванням на винос і літні майданчики
- магазини непродовольчих товарів у ТРЦ
- музеї, музеї під відкритим небом та історико-культурні заповідники
- стоматології перукарні та салони краси
- заклади побутового обслуговування (ательє, побутові послуги тощо)
- дозволено тренування спортсменів національних збірних команд
- адвокати, нотаріуси, аудитори, психологи
- підприємства, що працюють у сфері засобів масової інформації здійснення кіно – і відеозйомок,
- дозволено проведення репетицій в театрах, концертних організаціях, худколлективах (до 50 осіб і без глядачів)
При цьому громадський транспорт буде працювати тільки за спецперепустками, метро, приміський, внутрішньообласний і міжміський транспорт працювати не будуть.
Як повідомлялося раніше, відновлення роботи транспорту заплановано на третьому етапі карантинних послаблень.
З посиланням на УНН НСН також повідомляє, що в Україні практикуватимуть адаптивний карантин.
Згідно з законодавством, рішення про введення адаптивного карантину ухвалює місцева влада. Про це під час брифінгу повідомив 8 травня міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
«Починаючи з 11 травня, уряд зробив перше серйозне послаблення карантину, яке стосується багатьох сфер нашого життя. Згідно із законодавством, органи місцевого самоврядування мають право, в тому числі це їх обов’язок, посилювати ті чи інші карантинні заходи, саме це і є адаптивним карантином. Це коли держава встановлює на рівні всієї держави певні правила, а якщо ситуація погіршується, то органи місцевого самоврядування, місцева влада посилює карантин в залежності від ситуації», — зазначив він.
За його словами, вже розробляється відповідний механізм для цього процесу.
«Нами зараз розробляється відповідний механізм, відповідні критерії і заходи щодо рекомендацій посилення карантину. Днями ми вже зможемо їх надати, в тому числі нашим регіонам», — додав Степанов.