Купити квартиру в Дніпрі

Без категорії

В Україні почали нараховувати штрафи за борги з комуналки

В українській столиці боржникам з оплати послуг ЖКГ почали приходити квитанції з вписаними в них штрафними санкціями. Поки що штрафують лише боржників за опалення.

Про це НСН дізнався з повідомлення today.ua.

Штрафи у розмірі 3% річних від загальної суми заборгованості почали застосовувати до мешканців Києва. Додатково, комунальне підприємство “Київтеплоенерго” нараховує інфляційні втрати.

В результаті, боржникам за опалення доведеться сплачувати набагато більші суми в рахунок погашення заборгованості, ніж вони могли би перерахувати, здійснюючи своєчасну оплату за послугу.

Київські тепловики стверджують, що частина споживачів свідомо відмовляються сплачувати за комунальні послуги, вони місяцями накопичують борги за опалення та гарячу воду.

При цьому боржники навіть не поспішають скористатися можливістю оформити реструктуризацію заборгованості.

Ігнорують заборгованість

У деяких власників житла з площею понад 100 квадратних метрів відсутня оплата за опалення та гарячу воду протягом тривалого часу, люди просто ігнорують заборгованість.

У “Київтеплоенерго” зазначають, що були змушені запровадити нарахування штрафів для боржників, але діють суворо у рамках закону, в якому скасовано норми про заборону нарахування пені та штрафів за несвоєчасну оплату квитанцій ЖКГ під час карантину.

Рішення про санкції щодо боржників комунальники ухвалили, щоб збільшити прибутковість підприємства та мати можливість пройти опалювальний сезон в умовах газової кризи.

До речі, нещодавно “НСН” писав: У “червоних” зонах на комуналку роздадуть тисячі гривень: як змінили правила

 

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×