Українка передчасно народила в турі по Європі і отримала величезний рахунок від німецької клініки

Жителька Херсона передчасно народила в турі по Європі в одній з клінік Німеччини. Після чого отримала величезний рахунок за послуги медиків.

Деталі цієї історії розповіли в сюжеті ТСН, передає NNS.

Мешканка Херсона Олена Шевченко поїхала з чоловіком у подорож Європою. Вона була на 7 місяці вагітності та почувала себе добре, тому навіть уявити не могла, що пологи будуть передчасними.

Зі Львова пара на туристичному автобусі доїхала до Кракова, звідти – в Дрезден. Новий рік вони зустріли в Парижі, а звідти поїхали до Праги. Але в дорозі, прямо в автобусі у жінки почалися перейми.

Автобус зупинили біля найближчої заправки та викликали медиків. За жінкою прилетів медичний вертоліт з лікарями та мобільною бригадою. Її доставили в німецьке місто Амберг, де вона народила дочку.

Зараз мама з дівчинкою ще перебувають під наглядом лікарів, а батько повернувся в Херсон. Сім’я отримала рахунок за медичні послуги, від якого вони просто в шоці. Чоловік каже, що вони купили тур за 700 євро, а тепер доведеться заплатити майже 90 тисяч.

Які послуги їм нарахували:

  • Медичний вертоліт – 10 тисяч євро
  • Пологи та 10 днів реанімації – 35 тисяч євро
  • Перебування в лікарні недоношеної дитини – по 1,5 тисячі євро на добу

Як каже сім’я, якби вони продали все, що у них є – таку суму все одно зібрати не змогли б.

Родині неймовірно пощастило

Пологи в Олени приймала лікар з України Наталія Штеф’юк. Вона відразу зрозуміла, що молодій родині потрібна допомога і їх потрібно рятувати від величезного боргу перед лікарнею, який росте з кожним днем.

“Подорожувати далеко на таких термінах вагітності – дуже ризиковано”,підкреслила Наталія Штеф’юк.

Був організований збір коштів і лікар почала звертатися в різні громадські організації, до чиновників міста Амберга, до волонтерів і в благодійні організації по всій Німеччині.

Влада міста Амберга відгукнулася і прийняла рішення, що рахунки оплатять з бюджету міста. Але фахівці з турбізнесу кажуть, що це щасливий виняток.

“Наші туристи виїжджають за кордон, вони сподіваються, що або туроператор їм якось підкаже, або у будь-якій ситуації допоможе грошима. Але в Європі це не діє, як і в будь-якій іншій країні”,попередив заступник голови Комітету туризму ТПП України Володимир Царук.

Ще одна помилка українців – вони не врахували, що туристична страховка покриває ризики для вагітних тільки до 28 тижнів. І саме ризики, а не пологи.

To Top