У Латвії заборонили телеканал “Россия РТР” через розпалювання ворожнечі щодо України та інших держав

Латвія з 15 лютого на рік зупинить трансляцію телеканалу «Россия РТР» через розпалювання ворожнечі щодо України та інших держав у програмах «60 хвилин» та «Недільний вечір з Володимиром Соловйовим».

Про це повідомляє пресслужба Національної ради електронних ЗМІ Латвії, пише Громадське, передає NNS.

«Програмам, що розпалюють ненависть і закликають до війни, немає місця в Латвії. «Россия РТР» перетнула всі межі. Ми захищали, захищаємо і будемо захищати свій інформаційний простір»,сказав очільник ради Івар Аболіньш.

Загалом із 10 липня до 6 грудня 2020 року регулятор зафіксував чотири порушення, які стосувалися розпалювання ворожнечі, закликів до насильства та провокації військового конфлікту.

10 липня у програмі «60 хвилин» учасники шоу та ведуча Ольга Скабеєва називали Україну «терористичною державою», а колишнього президента Петра Порошенка — «терористом». Під час дискусії ведуча запропонувала ввести на територію України російські війська, щоб «утихомирити» обидві сторони конфлікту.

2121212255333

Ще одне порушення стосувалося заяв другого ведучого програми «60 хвилин» Євгена Попова про те, що країни колишнього СРСР «ні на що не здатні». Третє порушення стосувалося цієї ж програми, але заяв щодо білоруської опозиційної лідерки Світлани Тіхановської: під час обговорення пропонували повернути її з Литви до Мінська й повісити у центрі столиці.

Четверте порушення стосувалося «Недільного вечора з Володимиром Соловйовим», де ведучий заявляв про необхідність відновлення Радянського Союзу «під приводом існування порушень проти російського населення, російської мови». Також Соловйов грубо й образливо висловлювався щодо українців:

«Ви (українці — ред.) — нацистські мерзотники. Захід ніколи не буде вводити санкції проти вас, але я сподіваюся, що ми (Росія — ред.) введемо санкції проти вас, і тоді ви насправді затремтите»,цитує слова Соловйова Національна рада електронних ЗМІ.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вже подякував Латвії за те, що однією з причин блокування телеканалу стала мова ворожнечі щодо України.

В Україні заборонена трансляція низки російських телеканалів, зокрема «Россия-1», «ТНТ», «НТВ», «РЕН ТВ» та «Россия РТР». Останній є міжнародним телеканалом, який транслюється на території країн колишнього СРСР та Азійсько-Тихоокеанського регіону.

Крім того, 2 лютого на три українські телеканали — NewsOne, ZIK та «112 Україна» — наклали санкції РНБО, і вони зникли з ефіру. Телеканали належать Тарасові Козаку, давньому партнерові Віктора Медведчука, який має тісні зв’язки з президентом Росії Володимиром Путіним.

В Офісі президента заявляють, що підставою для блокування каналів стали отримані РНБО від СБУ докази їх тривалого фінансування з території Росії.

To Top