Купити квартиру в Дніпрі

Без категорії

[:ru]Токсичен для людей: ЕС запрещает распространенный пищевой краситель, используемый в Украине[:ua]Токсичний для людей: ЄС забороняє поширений харчовий барвник, який використовують в Україні[:]

[:ru]Страны ЕС согласились запретить с 2022 года использование одной из распространенных пищевых добавок, известной как E171 (диоксид титана), поскольку это вещество не может в дальнейшем считаться безопасным и содержит риски генотоксичности для организма человека.

Как сообщает Укринформ, такая информация обнародована в пятницу на сайте Европейской Комиссии, передает НСН.

«Сегодня страны-члены утвердили предложение Европейской Комиссии запретить использование диоксида титана (E171) в качестве пищевой добавки начиная с 2022 года. Диоксид титана используется как краситель в ряде продуктов, включая жевательные резинки, пирожные, пищевые добавки, супы и бульоны»,говорится в сообщении.

Как отмечается, предложения Еврокомиссии о запрете этого вещества основаны на научных выводах Европейского агентства по безопасности пищевых продуктов относительно потенциальной опасности этого элемента для организма человека.

Если до конца текущего года не поступит никаких возражений от Совета ЕС или Европейского парламента, предложение Еврокомиссии вступит в силу с начала 2022 года. С этого момента начнется отсчет переходного периода в 6 месяцев, после завершения которого применение пищевой добавки E171 будет запрещено для использования в продуктах питания на территории Евросоюза.

Франция приостановила его использование еще в прошлом году. Причиной этому стало исследование, которое показало, что диоксид титана может вызвать предраковые поражения у лабораторных крыс.

Как сообщалось, Евросоюз имеет разветвленную структуру по защите прав потребителей и постоянную политику в этом смысле. Она предусматривает постоянный контроль за качеством, в частности, продуктов питания, и использование механизма быстрого оповещения стран ЕС для удаления с рынка опасной продукции или товаров сомнительного качества.

В Европейской Комиссии этими вопросами занимается Еврокомиссар по вопросам здоровья и пищевой безопасности Стелла Кириакидес.[:ua]Країни ЄС погодилися заборонити з 2022 року використання однієї з поширених харчових добавок, відомої як E171 (діоксид титану), оскільки ця речовина не може надалі вважатися безпечною та містить ризики генотоксичності для організму людини.

Як повідомляє Укрінформ, така інформація оприлюднена у п’ятницю на сайті Європейської Комісії, передає НСН.

«Сьогодні країни-члени затвердили пропозицію Європейської Комісії заборонити використання діоксиду титану (E171) як харчової добавки, починаючи з 2022 року. Діоксид титану використовується як фарбник у ряді продуктів, включаючи жувальні гумки, тістечка, харчові добавки, супи та бульйони»,йдеться у повідомленні.

Як зазначається, пропозиції Єврокомісії щодо заборони цієї речовини ґрунтуються на наукових висновках Європейської агенції з безпеки харчових продуктів щодо потенційної небезпеки цього елементу для організму людини.

Якщо до кінця поточного року не надійде жодних заперечень від Ради ЄС або від Європейського Парламенту, пропозиція Єврокомісії набуде сили з початку 2022 року. З цього моменту розпочнеться відлік перехідного періоду у 6 місяців, після завершення якого застосування харчової добавки E171 буде заборонено для використання в продуктах харчування на території Євросоюзу.

Франція призупинила його використання ще минулого року. Причиною цьому стало дослідження, яке показало, що діоксид титану може викликати передракові ураження у лабораторних щурів.

Як повідомлялося, Євросоюз має розгалужену структуру із захисту прав споживачів та сталу політику в цьому сенсі. Вона передбачає постійний контроль за якістю, зокрема, продуктів харчування, та використання механізму швидкого оповіщення країн ЄС для видалення з ринку небезпечної продукції або товарів сумнівної якості.

В Європейській Комісії цими питаннями опікується Єврокомісар з питань здоров’я та харчової безпеки Стелла Кіріакідес.[:]

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу