РФ планує поставити в Україні проросійського лідера, ним може бути Мураєв – МЗС Великої Британії

Міністерство закордонних справ Великої Британії вночі 23 січня заявило, що Росія готує змову, щоби встановити проросійське керівництво в Україні. За даними британців, потенційним кандидатом є колишній народний депутат України Євген Мураєв.

Як повідомляє “Європейська правда”, заява Британії грунтується на зібраній розвідувальній інформації, передає NNS.

“Ми маємо в розпорядженні інформацію, яка свідчить, що РФ хоче встановити проросійського керівника у Києві, розглядаючи можливість вторгнення та окупації України”,йдеться у заяві.

Уряд Сполученого Королівства стверджує, що за планом РФ очільником уряду мав стати колишній народний депутат, власник пропагандистського телеканалу “НАШ” Євген Мураєв.

Контактними особами російських спецслужб на території РФ стали колишні українські посадовці, що втекли з України після Революції гідності, зокрема Сергій Арбузов, Андрій Клюєв, Володимир Сівкович та Микола Азаров, стверджує повідомлення британського уряду.

“Частина з них також контактує з тими представниками російської розвідки, які нині долучені до планування нападу на Україну”,стверджується у повідомленні.

Нагадаємо, днями США наклали санкції на 4 осіб “за дестабілізацію України”, одним з них був Сівкович.

Британія наперед надала цю інформацію партнерам та, схоже, ще до оприлюднення її отримали кілька світових ЗМІ.

Про це свідчать дані New York Times, яка опублікувала розлогу наперед підготовлену публікацію з цього приводу відразу після оприлюднення британської заяви. Співрозмовники видання у Вашингтоні підтвердили, що ця інформація була зібрана британськими спецслужбами і що на думку американської влади вона є коректною. За розподілом функцій у неформальному альянсі західних спецслужб британці є відповідальними за перехоплення комунікацій РФ, що і стало джерелом цих даних,

Також інформація про намір РФ встановити керівником України Мураєва, що народився у Харківській області і значну частину політичної та бізнес-кар’єри побудував у цьому регіоні, була передана українській стороні. Як відомо, наприкінці тижня президент Зеленський неочікувано заявив про можливість окупації Харкова.

Британія наразі не оприлюднила жодних інших деталей що уточнюють їхню розвідувальну інформацію, у тому числі щодо реальності загрози військового сценарію.

Сам Мураєв пізніше відреагував на заяву МЗС Великої Британії про те, що він може стати главою майбутнього окупаційного уряду України після вторгнення Росії. Політик зазначив, що він перебуває під санкціями РФ через конфлікт з депутатом від “ОПЗЖ” Віктором Медведчуком.

“Я з 2018 року під санкціями Росії через конфлікт з Медведчуком. У моєї сім’ї там заарештовані активи. Як у британських спецслужб і Форін Офісу це поєднується з тим, що мене нібито хоче Росія призначити главою “окупаційного уряду” – це питання до містера Біна”, вказав він у коментарі “Страна”.

На свій сторінці в Facebook він також відреагував на слова МЗС Великої Британії. Мураєв розмістив фото, на якому він зображений “агентом 007”. В описі до знімка він вказав: “подробиці завтра”.

У свою чергу МЗС РФ назвало інформацію Великої Британії про такі плани дезінформацією та провокацією, передає “Интерфакс”.

Фото: versii.if.ua

To Top