[:ru]В течение трех ночей в Украине будет видно пик метеорного потока Персеиды[:ua]Протягом трьох ночей в Україні буде видно пік метеорного потоку Персеїди[:]

[:ru]В ближайшие три ночи на темном небе из Украины можно будет наблюдать пик метеорного потока Персеиды.

Об этом сообщает Национальная академия наук в Facebook, пишет LIGA.net, передает NNS.

Как отмечается, пик метеорного потока приходится на ночи 12, 13 и 14 августа.

Главный научный сотрудник астрономической обсерватории НАН Александр Велесь в эфире Сніданок на 1+1 уточнил, что официально пик придется на ночь с 12 на 13 августа.

Однако, по его словам, в любую ночь с 12 по 14 августа можно смело идти в темное место, удобно устраиваться и наблюдать до 50-60 метеоров.

Астроном также дал несколько советов по выбору лучшего места для наблюдения за метеорами:

  • – оно должно быть вдали от городского света и дорог;
  • – небо не должны перекрывать другие объекты, например, деревья;
  • – небо должно быть темным, показатель – видно невооруженным глазом Млечный путь;
  • – желательно принять горизонтальное положение.

Велесь добавил, что за метеорами можно будет наблюдать и после 14 августа, практически до конца месяца. Однако поток Персеиды будет уже не настолько активным – около 10 метеоров в час, а не 50-60.

Астроном также отметил, что следующий активный метеорный поток будет в декабре. Он называется Геминиды и будет активнее (100 метеоров в час) августовских Персеид. Однако погодные условия для наблюдения за декабрьским потоком не настолько благоприятны как летом.[:ua]У найближчі три ночі на темному небі з України можна буде спостерігати пік метеорного потоку Персеїди.

Про це повідомляє Національна академія наук у Facebook, пише LIGA.net, передає NNS.

Як зазначається, пік метеорного потоку припадає на ночі 12, 13 і 14 серпня.

Головний науковий працівник астрономічної обсерваторії НАН Олександр Велесь в ефірі Сніданок на 1+1 уточнив, що офіційно пік припаде на ніч з 12 на 13 серпня.

Однак, за його словами, в будь-яку ніч з 12 до 14 серпня можна сміливо йти до темного місця, зручно влаштовуватися і спостерігати до 50-60 метеорів.

Астроном також дав кілька порад щодо вибору кращого місця для спостереження за метеорами:

  • – воно повинно бути далеко від міського світла і доріг;
  • – небо не повинні перекривати інші об’єкти, наприклад, дерева;
  • – небо повинно бути темним, показник – видно неозброєним оком Чумацький шлях;
  • – бажано прийняти горизонтальне положення.

Велесь додав, що за метеорами можна буде спостерігати й після 14 серпня, практично до кінця місяця. Однак потік Персеїди буде вже не настільки активним – близько 10 метеорів на годину, а не 50-60.

Астроном також зазначив, що наступний активний метеорний потік буде в грудні. Він називається Гемініди і буде активнішим (100 метеорів на годину) за серпневих Персеїд. Однак погодні умови для спостереження за грудневим потоком не такі сприятливі як влітку.[:]

To Top