Про це грузинське міністерство закордонних справ повідомило у четвер на своєму сайті.
“На зустрічі грузинська сторона ще раз підкреслила стратегічність та дружбу грузино-українських відносин і висловила стурбованість через неприйнятні заяви українського чиновника щодо грузинської влади”,
– йдеться у повідомленні.
МЗС Грузії заявляє, що дії Саакашвілі є порушенням грузинського законодавства та “істотно шкодять відносинам між двома країнами”.
“Грузинська сторона висловила сподівання, що українська сторона дасть належну оцінку цьому факту і обидві сторони докладуть зусиль для подальшого розвитку відносин”,
– заявили у міністерстві.
Повідомляється, що міністр закордонних справ Грузії провів розмову з українським колегою Дмитром Кулебою на цю тему. Кулеба, за даними грузинського МЗС, “висловив стурбованість інцидентом та пообіцяв з’ясувати ситуацію”.
Вчора Міхеїл Саакашвілі, третій президент Грузії і нинішній голова Виконавчого комітету реформ при президенті України, у відеозверненні назвав владу Грузії “нелегітимною”.
“Я вважаю, що уряд Грузії повністю нелегітимний. Я ні на мить не визнаю його законність і ні на мить не визнаю законність ситуації, яка зараз склалася у Грузії”,
– зазначив Саакашвілі.
Це вже не вперше між Україною та Грузією виникає напруга через постать Саакашвілі.
У травні Грузія викликала свого посла до Тбілісі для консультацій у зв’язку з призначенням Саакашвілі на посаду голови Виконавчого комітету реформ при президенті України.
У червні міністр закордонних справ Грузії Давид Залкаліані викликав українського посла Ігоря Долгова після заяв Саакашвілі про те, що він “не збирається спокійно дивитися на руйнування і остаточне знищення Грузії”.
Після зустрічі в МЗС український дипломат заявив, що слова Саакашвілі були особистою думкою людини, яка, незважаючи на обійману посаду, не є офіційним представником Києва.