На календарі грудень і світ занурився у підготовку до зустрічі Нового року – люди купують подарунки, новорічні прикраси, складають святкове меню та списки покупок. А як виглядав новорічний стіл в СРСР, за яким дехто все ще ностальгує?
Білоруський блогер Максим Мирович у своєму блозі на LiveJournal розповів, що в Радянському Союзі підготовка до Нового року починалася мало не з літа, але новорічний стіл був дуже бідним та убогим. Чому так, розбираймося.
Новорічний стіл в СРСР
Перше, що хочеться відзначити, це якість їжі — вона була, м’яко кажучи, не дуже. Ікра, яка була куплена “по блату”, банку зеленого горошку, що припадала пилом на антресолях з літа, і дешевий радянський алкоголь — ось і вся вишуканість новорічного столу в Союзі.
У мережі можна побачити яскраву картинку, на якій зображено типовий радянський новорічний стіл — таким, яким він був насправді. Зверніть увагу, а що ж на ньому є?
- Дрібні апельсини, куплені по блату або з довжелезної черги.
- Завітряна груднинка, адже інших нормальних м’ясопродуктів у СРСР просто не було.
- Салат “Олів’є”, популярність якого пояснюється тим, що його дуже просто готувати з доступних продуктів: картоплі, моркви та буряків. Плюс туди додавали варену ковбасу, зелений горошок з антресолі та майонез.
- Червона ікра, яка була куплена ще влітку, та захована зі словами “не чіпай, це на Новий рік”.
- Дешевий радянський алкоголь — горілка “Російська” та “Радянське шампанське”, яке являло собою “газовану бурду”.
Гарна картинка, але зауважте, окрім цих 5 “страв” на столах нічого більше не було.
Реальний радянський новорічний стіл
Максим Мирович також показав фото новорічного столу, яке було зроблено за рік до розпаду СРСР. Його опублікував Олександр Удальцов у себе в твіттері, зазначивши, що “все на столі придбано по блату або куплено у поїздках до столиці. Нічого, крім хліба із сусідньої крамниці”.
Що ж є на цьому новорічному столі?
- Те саме “радянське шампанське”.
- Пляшка грузинського коньяку “Гремі”, який у СРСР вважався хорошим.
- Пляшка угорського лікеру “Рубін” міцністю 25%, який також вважався елітним напоєм, і дістати його можна було тільки “по блату”.
- Ще одне ігристе вино, ймовірно, виробництва угорського Соцтабору.
- Коробка цукерок Gracia – набір, який тоді цінувався на вагу золота.
- Банку розчинної кави Nescafe — показник достатку та заможності.
- Ну і кілька апельсинів, парочка тістечок та нарізаний хліб.
Як виглядав сам стіл
Напевно, у когось ще зберігся цей раритетний стіл-книга, який зберігався в основному на балконі або за шафою. У “велику” кімнату в хрущовці, яку називали “залом”, витягували цей стіл-книгу та розкладали його на пів кімнати.
І попри все це багато хто продовжує ностальгувати за СРСР, однак не зрозуміло чому.
Джерело “Телеграф”, передає НСН.