Купити квартиру в Дніпрі

Без категорії

Навіщо натуралам гей-парад?

Навіщо натуралам гей-парад?

Скажіть відверто, як ви ставитеся до гомосексуалів? Що ви знаєте про них, чи є у вас знайомі з іншою сексуальною орієнтацією? Чи вважаєте ви за потрібне, щоб усі громадяни в Україні мали рівні права?

Знаю, що існує купа стереотипів стосовно багатьох речей, а особливо, стосовно геїв, лесбійок, трансгендерів… Думаю, здебільшого на страх, зневагу, агресію щодо геїв впливає необізнаність, повне несприйняття проявів інакшості, вузький кругозір і просто небажання вникати у суть питання.

Хочу трохи поговорити про найрозповсюдженіші шаблони та штампи, можливо, хтось дізнається щось нове або перегляне свої погляди.

1. «Це відхилення від природи, це збочення»

Таке ствердження дуже часто лунає і хочеться запитати у тих, хто так вважає: а чи вчили ви у школі біологію? Бо гомосексуальними можуть бути і тварини, наприклад, мавпи, жирафи або кити.

У 2006 році в Норвегії на цю тему навіть проводили виставку «Проти природи?». На огляд публіки виставили світлини, де збуджені самці китів терлися один об одного, один жираф чоловічої статі сідав на іншого і все в такому ж дусі. При цьому організатори виставки відзначили, що одностатеві відносини зафіксовані у 1,5 тисячі (!) видів. «Проти природи?» – перша в світі виставка на тему гомосексуальності серед тварин.

Навіщо натуралам гей-парад?

Саме гомосексуальні відносини серед тварин стали одним з ключових моментів у скасуванні законів проти содомії в США.

А всім відомий психіатр Фрейд взагалі вважав, що кожній людині від народження властива бісексуальність. Гомосексуальність, на його думку, – це такий же варіант дитячого розвитку, як і гетеро орієнтація, і вже точно не психічне відхилення. Тому Фрейд наполягав не на лікуванні гомосексуалізму, а на психологічної корекції, щоб гомосексуалісти сприймали себе такими, якими вони є та не відчували дискомфорту.

2. «Навіщо виходити на вулицю і влаштовувати показуху? Любіть один одного за закритими дверима»

Прайд – це не показуха і не спроба привернути нових людей до своєї «секти». Це прагнення донести соціуму, що представники ЛГБТ-спільноти бажають говорити, діяти і думати без обмежень, заборон і насильства. Що вони, як і натурали, хочуть жити в безпеці та просто бути собою.

Наприклад, ви щось не приймаєте у сексі, вважаєте доцільним заборонити це і для всіх інших? Або навпаки, ви любите експериментувати, але оточення не розуміє цього, то ж воно має право нав’язувати вам своє ставлення? Як вважаєте, інші люди можуть диктувати вам, як, з ким і в яких позах займатися сексом? А чи мають право вказувати, у що одягатися, з ким зустрічатися і в який колір фарбувати волосся? Для мене відповідь очевидна: «Ні!».

Виходячи з цього, можна зрозуміти, що свобода вибору для будь-кого (в тому числі і вибір партнера) – штука вкрай важлива. Так хотіли б ви відчувати себе в небезпеці тільки тому, що ваша точка зору на будь-що відрізняється від поглядів більшості?

Усі люди різні. І коли чиїсь погляди або сексуальні уподобання відрізняються від ваших, це не значить, що вони неправильні і не мають права на існування, вони просто інші. А «інші» це не синонім до слова «погані».

Марш рівності – це мирна правозахисна хода, яка об'єднує різних представників ЛГБТ-спільноти і не тільки їх. У країнах з високим рівнем нетерпимості люди виходять на вулицю, щоб заявити про свої права. Учасники маршу наголошують, що не вимагають до себе особливого ставлення, вони намагаються таким чином вибороти право любити один одного без страху і засудження суспільства.

Навіщо натуралам гей-парад?

3. «На «гей-паради» ходять тільки мужики в пір'ях  та латексі»

Тут зовсім просто. ЛГБТ-спільноту часто підтримують . відомі особи, які мають гетеросексуальну орієнтацію. Наприклад, у Київі, за всі роки існування Київпрайду висловити свою підтримку приходили народні депутати Сергій Лещенко, Мустафа Найєм та Світлана Залищук, Джамала та Ірина Білик, телеведуча та спортсменка Уляна Пчолкіна та багато інших. Більш того, серед нашіх вояків, які захищають Україну на сході є відкриті геї.

У травні цього року багато українських зірок брали участь в проекті «Борітеся – поборете», який спрямований на боротьбу з гомофобією. Серед селебрітіз – Ольга Сумська, Злата Огневіч, телеведучий Майкл Щур, група Yuko, Pianoboy та багато інших.

4.«Це пропаганда! А якщо це побачать діти і теж стануть геями та лесбійками?»

Гомосексуалізм – це не хвороба, їм неможливо заразитися. Сексуальна орієнтація і гендерна ідентичність – це не лінія поведінки, нав'язана соціумом, а переваги – такі ж, як, наприклад, сексуальний потяг до азіатки, мулатки, людям плюс-сайз або партнеру набагато дорослішим за себе. Гомосексуальність – це людська природа, і вплинути на неї неможливо. Хіба що цькуванням і приниженнями довести людину до стану, коли він просто буде змушений мовчати про те, що він – «інший».

Більш того, дитина з потягом до своєї статі не стане натуралом, навіть якщо у родині прекрасні відносини між батьками. Під тиском це, звичайно, можливо, але суть від цього не зміниться, дитина почне ховатися та шукати порозуміння деінде, або замкнеться у собі, що, навіть, може привести до самогубства. Аналогічна ситуація і коли дитину виховує одностатева пара, або хтось з батьків гомосексуал. Гомосексуальність неможливо прищепити, вона або є, або її нема.

Навіщо натуралам гей-парад?

І чому ж таки у прайдах приймають участь натурали? Бо люди хочуть жити у цивілізованій країні, безпечної для кожного, в країні з рівними можливостями для усіх і рівними правами, незважаючи на їхні фізичні, ментальні або сексуальні потреби. Бо люди дозріли до того, що їх турбують не тільки власні проблеми, бо хочуть підтримати і показати свою небайдужість до людства в цілому.

В більш розвинутих країнах гей-прайди вже стали видовищними карнавалами, звісно і там є свої негаразди, але завдяки таким ходам суспільство перестає демонізувати людей іншої сексуальної орієнтації і ігнорувати їхнє існування. Україна тільки на самому початку шляху, але вірю, що здолаємо його весь.
 

Marusia Offon спеціально для Nikopolnews з використанням матеріалів nashkiev.ua

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу