МВФ дав прогноз, коли Україна вийде з економічної кризи після коронавірусу. Про це НСН повідомляє з посиланням на УНІАН.
Як стало відомо НСН , у фонді вважають, що українські економічні проблеми затягнуться на багато років. Відновлення України після кризи, яку спричинила пандемія коронавірусу, може затягнутися на чотири роки. Такий прогноз дали в МВФ після схвалення програми фінансової підтримки для нашої країни в розмірі 5 мільярдів доларів.
“На базовому рівні темп економічного зростання буде збільшуватися лише поступово впродовж наступних років до приблизно 4% з досягненням подальшого прогресу в імплементації структурних реформ”,
– прогнозують в МВФ.
“Продуктивність не досягне докризового рівня до 2023-2024 року”,
– додали у фонді.
У МВФ вказали на те, що ризики через COVID-19 зберігаються, в українського уряду обмежений фіскальний простір, а споживчий попит в Україні додасть до ВВП 1,1% в 2021 році після очікуваного скорочення на 8,2% в цьому році. І все це попри фінансування від МВФ, яке покликане підтримати антикризові заходи, а також попри розблокування додаткового мільярда доларів допомоги від Світового банку і 1,2 мільярда євро від Євросоюзу.
На тлі глибшої рецесії, ніж очікувалося, Національний банк України скоротив базову процентну ставку на 2% до найнижчого рівня за весь період незалежності країни від СРСР.
Повільне відновлення – погана новина для власників українських урядових варрантів, гарантованих ВВП, які були випущені в рамках реструктуризації боргу в 2015 році. Інвестори повинні були отримати щедру винагороду за умови, що темп зростання економіки України перевалить за 3%.
Раніше ми повідомляли: Що пообіцяла Україна МВФ взамін на кредит