Хто як голосував за ринок землі у ВР

ya 14910

Як повідомляла раніше NNS, Верховна Рада ухвалила закон про обіг земель сільськогосподарського призначення. Сотні правок були розглянуті за один день – 30 березня. Позачергове засідання парламенту почалося о 16:30 і завершилося о 00:45 вівторка. Про це NNS стало відомо з онлайн-трансляції.

Згідно отриманої NNS інформації, схвалений закон впроваджує  ринок землі в Україні з 1 липня 2021 року.

За прийняття законопроекту в другому читанні та в цілому проголосували 259 народних депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів.

Від фракції Слуга народу за закон проголосували 206 нардепів. Також ринок землі в Україні підтримали народні обранці від фракцій Європейська солідарність (23) і Голос (13), а також 5 позафракційних і 12 від депутатської групи Довіра.

Як повідомляє УНІАН, у порівняльній таблиці до другого читання законопроекту зазначено, що набувати права власності на земельні ділянки сільгосппризначення з 1 липня 2021 року можуть виключно фізособи-громадяни України. Водночас, обсяги концентрації на одну фізособу не повинні перевищувати 100 гектар.

З 1 січня 2024 року сільськогосподарські землі зможуть купувати юридичні особи (зареєстровані в Україні та учасники яких громадяни України), розмір концентрації – до 10 тисяч гектарів.

Забороняється продаж земель іноземцям, юридичним особам з іноземними акціонерами та юридичним особам, бенефіціарів яких неможливо встановити або бенефіціари яких зареєстровані в офшорних зонах, а також особам, проти яких діють спеціальні економічні та інші санкції.

Водночас закон забороняє продаж сільгоспземель комунальної і державної власності.

Згідно з документом, розрахунки, пов’язані зі сплатою ціни земельних ділянок сільськогосподарського призначення, здійснюються у безготівковій формі.

Також закон доручає Кабінету міністрів у шестимісячний строк з дня опублікування розробити і затвердити порядок фінансової підтримки громадян і юросіб (зокрема фермерських господарств) для придбання земельних ділянок сільгосппризначення, а також внести зміни до бюджету для створення Фонду розвитку сільських територій.

Щодо продажу землі іноземцям, буде проведено всеукраїнський референдум. Принаймні, це обіцяє перший заступник фракції «Слуга народу» Олександр Корнієнко.

telegram banner

Нижче – таблиця з результатами голосування поіменно.

1111(1)

2222(4)

3333(3)

4444(2)

5555

6666

7777(1)

8888(1)

To Top