Які вакцини потрібно отримати після 20 років – календар щеплень

Імунітет проти деяких захворювань зберігається не на все життя, тому необхідне повторне введення вакцин — ревакцинація. Календар щеплень для дорослих

Вакцинація – це не лише про дитячі інфекції. Пандемія довела, що щеплення здатне зупинити найзаразніший вірус. Вакцинація від COVID-19 знижує ризик госпіталізації та тяжкого перебігу хвороби в 15 разів.

Щодо інших інфекційних хвороб, то серед них є вкрай небезпечні.

Підлітки, дорослі і літні люди також можуть поранити руку, чим наразити себе на небезпеку правця. А вакцинацію проти грипу лікарі рекомендують проходити перед початком кожного епідсезону, щоб убезпечити себе від інфекції, що загрожує життю.

Про вакцинацію для дорослих та інформацію, щодо захворювань, проти яких необхідно робити щеплення за календарем профілактичних щеплень, надає МОЗ. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті ТСН.

6p vac 1000 d 850

Календар щеплень для дорослих допоможе зорієнтуватися у переліку хвороб, проти яких врятує вакцина. Але чи пам’ятаєте ви свою історію щеплень?

Зазвичай дорослі люди, впевнені, що їх прищеплювали в дитинстві. Втім, якщо ви втратили дитячу медичну карту, терапевт порадить ревакцинуватися від наступних інфекцій:

  • Щеплення АДП-М – проти правця і дифтерії
  • Кір, краснуха, паротит – щеплення КПК від розповсюджених інфекцій у дорослому віці
  • Вакцинація проти гепатиту B
  • Щеплення проти вірусу папіломи людини (ВПЛ)
  • Вакцинація проти пневмококової та гемофільної інфекції – для хронічних хворих
  • Щорічна вакцина проти грипу
  • Вакцинація від COVID-19

 

Календар щеплень для дорослих

d1a1f58a6ddb91b8a6344a39769c0e9c

До речі, нещодавно “NNS” писав: Вакцинація дітей в Україні – що потрібно знати, щоб не зашкодити щепленням

To Top