[:ru]Есть вяленую рыбу летом опасно. Где покупать и как ее хранить, чтобы избежать отравления рассказал Минздрав
Летом есть вяленую рыбу опасно для здоровья. В жаркую погоду в ней может размножаться опасная для жизни человека пищевая инфекция – ботулизм. Об этом НСН узнал из сообщения на сайте Голос.ua
Летом сушеную или вяленную рыбу продают не только в магазинах, но и активно предлагают на пляже. Но покупая такую рыбу, никто не задумывается о том, что может получить в добавок пищевое отравление. Не редко с летальным исходом.
В вяленой рыбе активно размножаются возбудители ботулизма – ботулотоксины. Им не нужен кислород, и они могут долго жить в рыбе.
Возбудители ботулизма появляются там сразу по нескольким причинам:
- рыба не проходит термическую обработку, а ботулотоксин погибает только при кипячении в течение 10-15 минут
- может быть заражена в естественных условиях, поскольку резервуаром инфекции является песок или речной ил;
- соление рыбы состоялось уже после образования токсина, ведь соль не убивает токсин, а только подавляет размножение инфекции;
- покупателю неизвестно о некачественных условиях хранения или транспортировки: длительное хранение раненой рыбы на грунте, перевозки навалом, без тары.
Это не означает, что нужно полностью отказаться от употребления сушеной или вяленой рыбы. Нужно отдавать предпочтение проверенным магазинам, а не стихийным торговцам или продавцам на пляже.
Летом людям надо особенно бдительно относиться к продуктам, которые продаются в местах несанкционированной торговли.
Кстати, недавно “НСН” писал: На Луганщине зафиксирован смертельный случай из-за отравления грибами
[:ua]Вживати в’ялену рибу влітку небезпечно. Де купувати і як її зберігати, щоб уникнути отруєння розповів МОЗ
Влітку вживати в’ялену рибу небезпечно для здоров’я. У спекотну погоду в ній може розмножуватися небезпечна для життя людини харчова інфекція – ботулізм. Про це НСН дізнався з повідомлення на сайті Голос.иа
Влітку сушену або в’ялену рибу продають не тільки в магазинах, але і активно пропонують на пляжі. Але купуючи таку рибу, ніхто не замислюється про те, що може отримати на додаток харчове отруєння. Не рідко з летальним результатом.
У в’яленій рибі активно розмножуються збудники ботулізму – ботулотоксини. Їм не потрібен кисень, і вони можуть довго жити в рибі.
Збудники ботулізму з’являються там відразу з кількох причин:
- риба не проходить термічну обробку, а ботулотоксин гине тільки при кип’ятінні протягом 10-15 хвилин
- може бути заражена в природних умовах, оскільки резервуаром інфекції є річковий пісок або мул;
- соління риби відбулося вже після утворення токсину, адже сіль не вбиває токсин, а тільки пригнічує розмноження інфекції;
- покупцеві невідомо про неякісні умовах зберігання або транспортування: тривале зберігання пораненої риби на грунті, перевезення навалом без тари.
Це не означає, що потрібно повністю відмовитися від вживання сушеної або в’яленої риби. Потрібно віддавати перевагу перевіреним магазинах, а не стихійним торговцям або продавцям на пляжі.
Влітку людям треба особливо пильно ставитися до продуктів, які продаються в місцях несанкціонованої торгівлі.
До речі, нещодавно “НСН” писав: На Луганщині зафіксовано смертельний випадок через отруєння грибами
[:]