5
5

В Україні з 1 грудня підвищать допомогу з безробіття: хто отримає більше

З 1 грудня в Україні підвищать допомогу з безробіття. Зміни відчують ті, хто отримує найбільші виплати

З 1 грудня в Україні зросте прожитковий мінімум. У зв‘язку з цим підвищиться і розмір максимальної допомоги з безробіття. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті novyny.live

Як зросте виплата?

“Прожитковий мінімум — це один із ключових соціальних стандартів. Від його розміру залежать соціальні та трудові виплати, зокрема, розмір максимальної допомоги по безробіттю”, – зазначив директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич.

Наразі прожитковий мінімум на одну особу для працездатних громадян становить 2379 грн. З 1 грудня він зросте до 2481 грн.

Відповідно до цього, ті, хто отримує максимальну допомогу з безробіття, розмір якої не може перевищувати чотири прожиткові мінімуми (нині – 9516 грн), з 1 грудня будуть отримувати 9 924 грн за місяць.

2c5fe63fd7ae0c2503b69d6398081baf 22499

Розмір мінімальної допомоги з безробіття залишиться без змін. Варто зазначити, що на період карантину Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття збільшив мінімальний розмір допомоги із 650 до 1000 гривень.

Таку суму отримують застраховані особи, визнані безробітними, які протягом 12 місяців, що передували реєстрації, мають страховий стаж менш ніж шість місяців

Також проєктом державного бюджету на 2022 рік передбачені два підвищення прожиткового мінімуму. Оскільки до нього прив’язані усі соціальні виплати, то зростатите допомога й на дітей.

До речі, нещодавно “NNS” писав: У яких випадках під час безробіття зараховується трудовий стаж

To Top