ТОП-10 – предмети із СРСР, які здивують молоде покоління (фото)

У  Радянському Союзі не було гаджетів, мобільного зв’язку та інтернету. Однак були інші предмети із СРСР, які здивували б і навіть збили б з пантелику молоде покоління

Наприклад, раніше жінки крутили волосся на залізні гарячі бігуді, яйці продавали поштучно, килими чистили спеціальними вибивалками, адіти ходили на дерев’яних ходунках. ТОП-10 приладів “першої необхідності” в СРСР, які давно вийшли з вжитку.

Домашні телефони

Смартфони замінили домашні телефони у перше десятиліття цього століття. Зараз у деяких будинках ще збереглися екземпляри, але лише як прикраса. Також домашні телефони є в офісах, але вже у сучасному варіанті.

h8zFpNg lTk

“Вибивалка” для килимів

Взимку перед святами люди влаштовували “парад килимів” у дворах, вибиваючи їх від пилу та бруду спеціальним девайсом – вибивалкою. Зараз багато хто позбувся килимів на стінах, а для підлогових з’явився пилотяг. “Вибивалку” ще можна знайти у деяких будинках як нагадування про радянське минуле.

image 25

Бігуді

Наразі жінки не можуть уявити своє життя без професійних фенів та плоєк для гофре. А ось у СРСР дозволити собі локон для волосся могла не кожна дівчина. Проте майже у всіх дома були залізні, а потім і пластикові бігуді. Залізні аксесуари складаються з металевого корпусу та гумової клямки для фіксації. Бігуді кип’ятили, а потім обмотували навколо розпеченого заліза вологе пасмо волосся.

1eef5006310ed09ee12e69a6e9608a79

Гімнастичний диск

З допомогою гімнастичного диска можна було отримати вузьку талію, принаймні, у це вірили жінки у СРСР. На такий тренажер ставали ногами, а потім робили скручування вправо та вліво. Такі вправи зміцнювали м’язи живота та спини.

5b8849ab2138bba290145de4 1

Ліжка із пружинами

Раніше люди спали на металевих ліжках із дуже еластичними пружинами. Вони прогиналися як гамак. Тому замість ортопедичних матраців в СРСР на ліжко підкладали дошки, щоби після сну спина не боліла.

lizhko metaleve radyanske odnospalne krovat photo d5eb

“Скотч” для вікон

Зараз майже у кожному будинку стоять пластикові вікна, тому всі давно забули, як раніше взимку заклеювали щілини між склом та стіною. У промтоварах продавали спеціальний паперовий скотч, оскільки у вікно задував холодний вітер.

1554788845186265193

Гасова лампа

З появою електроенергії гасова лампа почала виходити з вжитку. Світильник працював на основі гасу. Зараз таку лампу можна побачити хіба що в музеї чи селі.

918332 kerosinovaya lampa nastennaya

Ходунки

Наразі ходунки для дітей виходять із вживання, оскільки лікарі довели, що вони негативно впливають на розвиток дитини: неправильно фіксують таз та стопи. Проте раніше діти примудрялися пересуватися у саморобних ходунках з дерева та без коліс.

1442020466 1701686919

Ваги для яєць

Традиція продавати яйця десятками з’явилася нещодавно. У СРСР домашні яйця продавали поштучно відповідно до їхньої ваги: чим важчий продукт, тим дорожче. Продавці мали навіть спеціальні ваги з відмітками – маленький, середній, великий і найбільший розмір.

unnamed 1 1

Стереоскоп

За допомогою стереоскопа фотографія ставала об’ємною. 3D-дисплеї зараз функціонують за принципом роботи пристрою, який був популярним у Союзі.

image 1 4

Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті OBOZREVATEL.

Читайте нас у google-новинах 

To Top