[:ru]Каких правил нужно придерживаться, чтобы не доплачивать за лишний багаж
Отправляясь в путешествие летом, многие туристы выбирают лететь рейсами авиакомпаний-лоукостеров. Это значит, что добраться до места назначения можно по минимальным тарифам, хоть и с меньшим сервисом. Об этом НСН узнал из сообщения на сайте РБК-Украина.
При этом актуальным вопросом для пассажиров остаются правила провоза багажа, которые включены в стоимость билета. Если основной багаж у большинства авиакомпаний фиксированный – один чемодан весом до 23 кг, то нормы провоза ручной клади, которую можно пронести с собой в кабину самолета, не только отличаются, но и время от времени меняются.
Поэтому туристы иногда сталкиваются с ситуациями, когда за ручную поклажу нужно доплатить в аэропорту, ведь правила провоза могут не разрешать везти куртку или пакет из Duty free в руках.
Новые правила провоза багажа, которые действуют летом 2021 года на рейсах из Украины.
Нормы багажа увеличены
Еще в январе 2021 года украинская авиакомпания SkyUp увеличила нормы провоза ручного багажа – с 7 до 9 кг, при этом размер сумки или чемодана в салоне самолета остался в прежних параметрах (55х40х20 см).
Следует учесть, что с 1 апреля и товары из Duty free (пакет с квитанцией), и верхняя одежда, ноутбук, зонт, книга, папка для бумаг – должны быть помещены в ручной багаж. Вторая ручная кладь включена в стоимость билета в зависимости от тарифа.
Например, по тарифу Economy Basic можно бесплатно везти только одну единицу ручной клади, а за вторую такую же на 9 кг придется доплатить. Если обратиться через контактный центр или соцсети, то вторая сумка обойдется в 12 долларов, в аэропорту за нее придется доплатить 25 долларов.
В тарифе Economy Standard вторая сумка ручной клади на 5 кг может лететь бесплатно, но ее размер должен быть уложиться в 35х20х10 см.
Для тарифа Economy Flex вторая сумка в салон может быть тех же размеров и веса, что и первая – без доплаты.
Товары из Duty free можно везти бесплатно
Еще одна украинская авиакомпания, которая совершает регулярные и чартерные рейсы – Bees Airline. Ручная кладь провозится бесплатно до 7 кг в размерах 55x40x23 см. При желании пассажира ручная кладь может быть принята в багажный отсек самолета бесплатно. Второе место ручной клади стоит 30 долларов.
Дополнительно пассажир имеет право бесплатно перевозить вещи, которые могут понадобиться ему во время полета. Например, женская и мужская сумка или ноутбук, пальто, куртка, детское питание (до 5 кг и размером до 40х30х20 см), а также – запечатанный пакет из Duty free.
Турецкий лоукостер Рegasus Airlines летает из городов Украины в Турцию. В 2021 году авиакомпаний сняла ограничения на вес ручной клади. При этом Пассажирам разрешено пронести на борт самолета только 1 сумку или чемодан размером не более 55x40x20 см или один предмет личного пользования размером не более 40x30x15 см.
Все дополнительные предметы: рюкзак, ноутбук или книги должны быть упакованы в ручную кладь. Но есть и исключение: для небольших дамских сумочей по типу клатчей, косметичек и пакетов с товарами Duty Free. Их можно будет проносить на борт в руках как дополнение к ручной клади.
Бесплатно – сумку под сиденье
Ирландский лоукостер Ryanair разрешает брать на борт одну сумку небольших размеров (40x25x20 см), которую нужно разместить под передним сиденьем.
Чтобы провезти ручную кладь побольше, можно отдельно доплатить за услугу и в салон можно взять чемодан на колесах до 10 кг размером 55x40x20 см. Услуга включает приоритетную посадку и стоит 6-20 евро. Отдельно можно зарегистрировать багаж весом до 10 или 20 кг, который сдают на стойке регистрации. Цена такого багажа в зависимости от направления – от 13 евро, а доплата за каждый лишний килограмм – 11 евро.
Всего можно заказать провоз трех чемоданов по 20 кг.
Более высокая стоимость багажа взимается при покупке зарегистрированного багажа через колл-центр авиакомпании, в кассах аэропорта, в пиковые периоды и на некоторых маршрутах.
Пассажирам следует учесть, что Ryanair не перевозит предметы весом более 32 кг или багаж больших размеров (больше 81х119Х119 см).
Похожие правила и у венгерской авиакомпании Wizzair. Пассажир может взять на борт ручную кладь размером 40х30х20 см, с ручками и колесами, которые не увеличивают габариты больше, чем на 5 см. Максимальный вес сумки – до 10 кг. Ее также нужно будет разместить под передним сиденьем.
Если ручная кладь большего размера, придется заплатить 25 евро. Если сумка или чемодан не превышает 55х40х23 см, их можно разместить в салоне при наличии места. Если нет – кладь полетит в багажном отсеке, а забрать можно будет на ленте выдачи багажа в аэропорту.
За перевес придется заплатить также 11 евро за кг.
Кстати, недавно “НСН” писал: Турция изменила правила въезда для украинцев
[:ua]Яких правил потрібно дотримуватись, щоб не доплачувати за зайвий багаж
Вирушаючи в подорож влітку, багато туристів вибирають летіти рейсами авіакомпаній-лоукостерів. Це означає, що дістатися до місця призначення можна за мінімальними тарифами, хоч і з меншим сервісом. Про це НСН дізнався з повідомлення на сайті РБК-Україна.
При цьому актуальним питанням для пасажирів залишаються правила провезення багажу, які включені у вартість квитка. Якщо основний багаж у більшості авіакомпаній фіксований – одна валіза вагою до 23 кг, то норми провезення ручної поклажі, яку можна пронести з собою в кабіну літака, не лише відрізняються, а й час від часу змінюються.
Тому туристи іноді стикаються з ситуаціями, коли за ручну поклажу потрібно доплатити в аеропорту, адже правила провезення можуть не дозволяти везти куртку або пакет з Duty free в руках.
Нові правила провезення багажу,які діють влітку 2021 року на рейсах з України
Норми багажу збільшені
Ще в січні 2021 року авіакомпанія SkyUp збільшила норми провозу ручного багажу – з 7 до 9 кг, при цьому розмір сумки або валізи в салоні літака залишився в колишніх параметрах (55х40х20 см).
Слід врахувати, що з 1 квітня і товари з Duty free (пакет з квитанцією), і верхній одяг, ноутбук, парасолька, книга, папка для паперів – повинні бути поміщені в ручний багаж. Друга ручна поклажа включена у вартість квитка в залежності від тарифу.
Наприклад, за тарифом Economy Basic можна безкоштовно везти тільки одну одиницю ручної поклажі, а за другу таку ж на 9 кг доведеться доплатити. Якщо звернутися через контактний центр чи соцмережі, то друга сумка обійдеться в 12 доларів, в аеропорту за неї доведеться доплатити 25 доларів.
У тарифі Economy Standard друга сумка ручної поклажі на 5 кг може летіти безкоштовно, але її розмір повинен бути вкластися в 35х20х10 див.
Для тарифу Economy Flex друга сумка в салон може бути тих же розмірів і ваги, що і перша – без доплати.
Товари з Duty free можна везти безкоштовно
Ще одна українська авіакомпанія, яка здійснює регулярні та чартерні рейси – Bees Airline. Ручна поклажа безкоштовно провозиться до 7 кг в розмірах 55x40x23 див. При бажанні пасажира ручна поклажа може бути прийнята в багажний відсік літака безкоштовно. Друге місце ручної поклажі коштує 30 доларів.
Додатково пасажир має право безоплатно перевозити речі, які можуть знадобитися йому під час польоту. Наприклад, жіноча і чоловіча сумка або ноутбук, пальто, куртка, дитяче харчування (до 5 кг і розміром до 40х30х20 см), а також – запечатаний пакет з Duty free.
Турецький лоукостер Редаѕиѕ Airlines літає з міст України в Туреччину. У 2021 році авіакомпанія зняла обмеження на вагу ручної поклажі. При цьому пасажирам дозволено пронести на борт літака лише 1 сумку або валізу розміром не більше 55x40x20 см або один предмет особистого користування розміром не більше 40x30x15 см.
Всі додаткові предмети: рюкзак, ноутбук або книги повинні бути упаковані в ручну поклажу. Але є і виключення: для невеликих дамських сумочок по типу клатч, косметичок та пакетів з товарами Duty Free. Їх можна буде проносити на борт в руках як доповнення до ручної поклажі.
Безкоштовно – сумку під сидіння
Ірландський лоукостер Ryanair дозволяє брати на борт одну сумку невеликих розмірів (40x25x20 см), яку потрібно розмістити під переднім сидінням.
Щоб перевозити ручну поклажу побільше, можна окремо доплатити за послугу і в салон можна взяти валізу на колесах до 10 кг розміром 55x40x20 см. Послуга включає пріоритетну посадку і варта 6-20 євро. Окремо можна зареєструвати багаж вагою до 10 або 20 кг, який здають на стійці реєстрації. Ціна такого багажу в залежності від напрямку – від 13 євро, а доплата за кожен зайвий кілограм – 11 євро.
Всього можна замовити провезення трьох валіз по 20 кг.
Більш висока вартість багажу стягується при купівлі зареєстрованого багажу через колл-центр авіакомпанії, у касах аеропорту, в пікові періоди і на деяких маршрутах.
Пасажирам слід врахувати, що Ryanair не перевозить предмети вагою понад 32 кг або багаж великих розмірів (більше 81х119Х119 см).
Схожі правила і в угорської авіакомпанії Wizzair. Пасажир може взяти на борт ручну поклажу розміром 40х30х20 см, з ручками і колесами, які не збільшують габарити більше, ніж на 5 см. Максимальна вага сумки – до 10 кг. Її також потрібно буде розмістити під переднім сидінням.
Якщо ручна поклажа більшого розміру, доведеться заплатити 25 євро. Якщо сумка або валіза не перевищує 55х40х23 см, їх можна розмістити в салоні при наявності місця. Якщо ні – поклажа полетить у багажному відсіку, а забрати її можна буде на стрічці видачі багажу в аеропорту.
За зайву вагу доведеться заплатити також 11 євро за кг
До речі, нещодавно “НСН” писав: Туреччина змінила правила в’їзду для українців
[:]