У зв’язку з урахуванням зростання споживчих цін індексація зарплати повинна проводитись регулярно
Її не проводять лише в ті місяці, коли працівникам підвищують посадовий оклад. При цьому індексується не вся зарплата, а лише її частина. Про це НСН дізнався з повідомлення на сайті TODAY.UA.
Індексація зарплати провадиться заради того, щоб хоча б частково компенсувати працюючим громадянам зростання споживчих цін. У різні місяці вона може бути різною, оскільки і темпи зростання цін також різні. Проте, є загальні правила нарахування індексації зарплати.
Ці правила такі:
- У місяці, в якому працівнику підвищують оклад або тарифну ставку, індекс споживчих цін (ІСЦ) приймають за одиницю або 100%. Його приймають за вихідний (базовий) місяць. Таким чином, ІСЦ нараховується в місяці, які йдуть за вихідним.
- Зарплата індексується лише у межах прожиткового мінімуму для осіб працездатного віку. Та частина зарплати, яка перевищує цей прожитковий мінімум, не індексується.
- У разі наступного підвищення посадового окладу (або тарифної ставки) за базовий вже приймається той місяць, у якому відбулося чергове підвищення. І вже цей місяць стає точкою відліку для індексації заробітної плати.
- У місяці, в якому відбулося підвищення посадового окладу, індексація зарплати не проводиться, якщо розмір підвищення окладу виходить вище за цю індексацію.
Які податки із зарплат очікують українців у 2022 році
Зарплати чиновникам підвищать з 1 січня: які будуть оклади
У яких країнах українцям платять найбільше: умови та зарплати