Купити квартиру в Дніпрі

Без категорії

[:ru]Как пребывание в изоляции влияет на психику людей[:ua]Як перебування в ізоляції впливає на психіку людей[:]

[:ru]На примере изучения психологического состояния персонала антарктических станций, ученые выяснили, как влияют на ментальное здоровье условия пребывания в изоляции, например во время долгих космических полетов.

Исследователи называют антарктическую среду замечательным аналогом космического пространства, поскольку там, как и в космосе, люди переживают такие стрессовые условия. Об этом НСН узнал из сообщения на сайте Свидетель.

На антарктических станциях также специалисты живут долгое время в составе небольших групп, сложные погодные условия и иногда длительный период темноты затрудняют длительное пребывание на улице, поэтому люди вынуждены проводить время в помещениях, где имеют низкую сенсорную стимуляцию. А также с антарктической станции, как и с космической, невозможно по первому желанию уйти.

[:ru]Как пребывание в изоляции влияет на психику людей[:ua]Як перебування в ізоляції впливає на психіку людей[:]

Ученые начали исследовать психическое состояние 110 человек на двух удаленных станциях в Антарктиде в течение девятимесячного периода. Участники ежемесячно проходили разработанный учеными опрос с целью оценки ментального здоровья, что включал измерение эмоционального состояния, позитивной адаптации, тревожности и тому подобное. Кроме этого, ученые отслеживали физическое здоровье персонала станций и собирали образцы слюны для измерения уровня гормона стресса кортизола.

Какие результаты получили?

Ученые отмечают, что наблюдали постепенное уменьшение положительных эмоций у участников, например, удовольствие, энтузиазм и вдохновение. Они не улучшались даже тогда, когда персонал готовился возвращаться домой. В то же время негативные переживания и тяжесть физических симптомов со временем только росли, но сильно варьировали у разных людей.

Ученые подводят итоги, что хотя изменения в негативных эмоциях зависят от многих факторов, в том числе личных, межличностных и ситуационных, уменьшение положительных эмоций является универсальной реакцией на пребывание в условиях неблагоприятной среды. По их мнению, снизить психологические риски можно было бы с помощью интервенций, направленных на улучшение положительных переживаний.

Кстати, недавно “НСН” писал: В каких случаях во время безработицы засчитывается трудовой стаж[:ua]На прикладі вивчення психологічного стану персоналу антарктичних станцій, вчені з’ясували, як впливають на ментальне здоров’я умови перебування в ізоляції, наприклад під час довгих космічних польотів.

Дослідники називають антарктичне середовище чудовим аналогом космічного простору, оскільки там, як і в космосі, люди переживають такі стресові умови. Про це НСН дізнався з повідомлення на сайті Свідок.

На антарктичних станціях також фахівці живуть довгий час у складі невеликих груп, складні погодні умови та іноді тривалий період темряви ускладнюють тривале перебування на вулиці, тому люди змушені проводити час у приміщеннях, де мають низьку сенсорну стимуляцію. А також з антарктичної станції, як і з космічної, неможливо за перше бажання піти.

[:ru]Как пребывание в изоляции влияет на психику людей[:ua]Як перебування в ізоляції впливає на психіку людей[:]

Вчені почали досліджувати психічний стан 110 осіб на двох віддалених станціях в Антарктиді протягом дев’ятимісячного періоду. Учасники щомісяця проходили розроблене вченими опитування з метою оцінки ментального здоров’я, що включало вимір емоційного стану, позитивної адаптації, тривожності тощо. Крім цього, вчені відстежували фізичне здоров’я персоналу станцій та збирали зразки слини для вимірювання рівнів гормону стресу кортизолу.

Які результати одержали?

Вчені відзначають, що спостерігали поступове зменшення позитивних емоцій в учасників, наприклад, задоволення, ентузіазм та натхнення. Вони не покращувалися навіть тоді, коли персонал готувався повертатися додому. Водночас негативні переживання та тяжкість фізичних симптомів згодом лише зростали, але сильно варіювали у різних людей.

Вчені підбивають підсумки, що хоча зміни у негативних емоціях залежать від багатьох факторів, зокрема особистих, міжособистісних та ситуаційних, зменшення позитивних емоцій є універсальною реакцією на перебування в умовах несприятливого середовища. На їхню думку, зменшити психологічні ризики можна було б за допомогою інтервенцій, спрямованих на покращення позитивних переживань.

До речі, нещодавно “НСН” писав: У яких випадках під час безробіття зараховується трудовий стаж[:]

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×