З 10 грудня в Україні почав діяти закон щодо обмеження обігу пластикових пакетів. Першим кроком для його реалізації стало запровадження плати за пластикові пакети. Які найдешевші ціни на пластикові пакети в торговельних мережах.
Проте відповідної постанови уряду, якою встановлювались би ціни на пластикові пакети, поки що немає. Про це НСН дізнався з повідомлення на сайті TODAY.UA
Відтепер у магазинах можуть безкоштовно надавати пакети лише для упаковки риби, м’яса, льоду та сипких продуктів. Решта пластикових пакетів, у тому числі і зовсім тонкі (одноразові), повинні продаватися за гроші.
Ще у вересні було розроблено проект урядової постанови, якою були встановлені ціни на великі пакети завтовшки від 50 мкм.
- без ручок та бічних складок – від 2 гривень;
- з ручками та без бічних складок – від 2,5 гривні;
- без ручок та з бічними складками – від 2,5 гривні;
- з ручками та бічними складками – від 3 гривень.
Проте цей проект досі не затверджено. Втім, великі пакети, які можна використовувати неодноразово, і раніше продавалися в магазинах за гроші. А ось що стосується тонких одноразових пакетів, то взагалі жодної певності щодо них поки немає.
Натомість є штрафи, які обіцяють застосовувати до магазинів, які відпускають покупцям пакети безкоштовно. Штраф становитиме від 1700 до 3400 гривень, а за повторне вчинення такого порушення протягом трьох років його сума зросте від 3400 до 8500 гривень.
Тому з 10 грудня кожен магазин сам встановив собі ціну на надтонкі пакети. Вийшов повний різнобій. Ціни на тонкі одноразові пластикові пакети коливаються від 1 копійки до 2,5 гривні.
Наприклад, у мережі VARUS просять за пакети символічною 1 копійкою.
В АТБ тонкі одноразові пакети йдуть по 9 копійок (без ручок) та по 12 (з ручками).
При цьому у Запоріжжі на місцевому ресурсі опублікували зовсім іншу ціну в АТБ. Там просять за пакети цілих 2,5 гривні.
А от у “Новусі” за пакети з ручками та без ручок доведеться віддати відповідно по 10 та по 50 копійок.
В “Ашані” за пакет просять по 6 копійок.
У супермаркетах мережі “Рукавичка” ціни на пластикові пакети – по 10 копійок. А в мережі “Наш край” – 25 копійок. А от у “Метро” за тоненький пакет доведеться викласти 1,5 гривні.
Через відсутність ухвали бізнес не знає, чи можна поки що не продавати надтонкі пакети, а давати покупцям безоплатно. Тому продавці про всяк випадок призначили ціну на всі – хто будь що.
При цьому Європейська бізнес-асоціація (ЄБА) звернулася за роз’ясненнями до Кабміну. У заяві, зокрема, йдеться, що при обговоренні деталей законопроекту йшлося лише про міцні пакети з товщиною стінки понад 50 мкм. Однак, якщо заборона стосуватиметься і тонких пакетів, то продавці не уявляють, як можна буде реалізовувати багато товарів, а також, як здійснювати продаж цих пакетів.