Місія Міжнародного валютного фонду завершила роботу в Україні. Сторонам не вдалося домовитися про перегляд програми Stand-By. Про це повідомив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман, інформує НСН з посиланням на depo.ua.
Йоста Люнгман заявив, що з 21 по 23 грудня і з 11 січня по 12 лютого експерти МВФ обговорювали з владою України впровадження реформ, які є частиною програми. Зокрема, йшлося про:
- посилення управління Національним банком;
- поліпшення законодавчого та регулятивного підгрунтя банківського нагляду та фінансового оздоровлення;
- заходи, спрямовані на зниження фіскального дефіциту в середньостроковій перспективі.
Також, за словами Люнгмана, було приділено увагу законодавчим ініціативам щодо антикорупційної інфраструктури та судочинства та заходи в секторі енергетики.
“Обговорення було продуктивним, однак потрібен більший прогрес на користь завершення першого перегляду програми. Дискусії будуть продовжуватися”, – наголосив Люнгман.
Раніше міністр фінансів України Сергій Марченко заявив, що наша держава планує переформатувати Меморандум з Міжнародним валютним фондом, оскільки з’явились нові питання, які потребують вирішення. Планується не укладання нового документу, а переформатування чинного Меморандуму.
Водночас Міністерство фінансів у своїх планах на 2021 рік не розглядає варіантів, за яких Україна не отримала б підтримки Міжнародного валютного фонду. Очільник Мінфіну наголосив, що позиція МВФ важлива на ринках капіталу для зовнішніх запозичень, для отримання фінансування від таких міжнародних партнерів, як Всесвітній банк і Єврокомісія.
Що відомо про роботу МФВ в Україні
Місія Міжнародного валютного фонду щодо першого перегляду програми Stand-Вy відновила свою роботу в Україні з 11 січня.
Раніше голова Нацбанку Кирило Шевченко оцінив шанси перегляду програми співпраці України з МВФ Stand-By як високі. Він зазначив, що наприкінці 2020 року було зроблено кілька важливих кроків: НБУ спрямував проект закону про банківську діяльність до Верховної Ради, було затверджено держбюджет та внесені зміни до законодавства щодо повернення повноважень НАЗК.
Міністр фінансів Сергій Марченко раніше сказав в інтерв’ю австрійському виданню Der Standard, що Україна хоче змінити формат співпраці з Міжнародним валютним фондом до 2023 року. Зокрема, Марченко вважає за необхідне, щоб МВФ виділяв гроші на резерви Національного банку, або лише надавав технічну допомогу, тобто гарантії, що гроші будуть доступні у випадку надзвичайної ситуації. Пряме фінансування держбюджету має припинитися до 2023 року, аби Україна могла позичати гроші на ринкових умовах і знову ставати незалежною щодо своїх запозичень.
МВФ непокоять плани Кабміну знизити тарифи на газ для населення – Марченко