У місцевостях, де трапляються часті відключення світла, електрогенератор стане оптимальним джерелом для автономного або резервного електроживлення.
Головний елемент цього пристрою — двигун внутрішнього згоряння. Він зумовлює габарити установки, її вагу, потужність тощо. Залежно від палива, що споживають електрогенератори, їх поділяють на бензинові, дизельні та газові.
Найбільш екологічні установки
Газові моделі установок — найбільш екологічні. Вони виділяють найменшу кількість шкідливих речовин, тому мають значний попит серед споживачів.
Зручно та вигідно купити газовий генератор можна в інтернет-магазині 220Volt. Компанія співпрацює з респектабельними виробниками та офіційними дилерами, тому відповідає за якість продукції, яку реалізує, та пропонує її придбати за адекватними цінами.
Переваги газових генераторів
Газова мініелектростанція може бути мобільною або стаціонарною та працювати на скрапленому чи природному газі. Серед переваг таких установок:
- порівняно низька ціна використовуваного палива, особливо, якщо йдеться про природний газ;
- простий запуск;
- може працювати як когенераційна установка для комбінованого виробництва тепла та електрики;
- відсутність потреби у постійному нагляді та регулярному дозаправлянні пальним (для моделей, які функціонують на природному газі);
- завдяки відсутності корозії термін експлуатації двигуна на 25 % довший, ніж в бензинових та дизельних аналогах.
Через низьку собівартість електрики, що виробляють газові генератори, вони є рентабельними. Тому попри високу ціну такі моделі популярні.
Генератори до 5 кВт живлять побутові та освітлювальні прилади. Модель до 20 кВт забезпечить повноцінне функціонування великого заміського котеджу. Установка, чия потужність вище 25 кВт, здатна підтримати роботу великого промислового об’єкта.
Що треба врахувати перед придбанням пристрою
Серед мінусів газових генераторів:
- низький рівень безпеки. Газ може вибухнути, тому його треба зберігати та експлуатувати, суворо дотримуючись певних умов;
- підключення до централізованої газової магістралі необхідно узгоджувати у відповідних службах;
- приміщення, де знаходиться генератор, має бути обладнаним вентиляцією та датчиком витоку газу;
- моделі, що встановлюють ззовні, необхідно забезпечити захисним кожухом;
- ці установки не можна запускати за мінусових температур.
Процес монтажу газового генератора пов’язаний з певними ризиками, тож його мають здійснювати лише фахівці.