4
4

[:ru]Можно ли уже покупать арбузы и как выбрать спелый без нитратов – агроном[:ua]Чи можна вже купувати кавуни і як вибрати стиглий без нітратів – агроном[:]

[:ru]На ринку і у магазинах вже продають кавуни. Як визначити ступінь зрілості та за якими ознаками можна розпізнати кавун з нітритами, NNS розповіли експерти агрономи.

1. Навіщо стукати по кавуну?

Легкість — ось чому люди стукають по кавуну. Ягоду завжди потрібно вибирати по легкості, але це далеко не найголовніша ознака, за яким можна побачити плід наскрізь і визначити його солодкість.

00070020

2. Кавун ягода, фрукт або овоч?

Першою ознакою, за яким кавун можна віднести до ягід є м’якоть. Другий ознака ягоди— це наявність у його плоді насіння. Цей пункт теж, безсумнівно, підходить, так як в кавуні насіння предостатньо. Їх то і справа доводиться витягати з м’якоті. Третьою ознакою є наявність у плодів твердої шкірки, яка служить для захисту ягоди від можливих пошкоджень. Тут теж все складається на користь ягоди, так як кавун має смугасту шкірку. З усього перерахованого раніше виходить, що кавун відноситься до ягід. Безсумнівно, кавун не дуже схожий на класичну ягоду, н це просто тому, що в такій науці, як ботаніка, все ділиться за функціями та ознаками, а не за зовнішнім виглядом.

3. Коли починається сезон кавунів?

Ідеальний період – від середини серпня до середини вересня. В крайньому випадку, можна накинути ще плюс/мінус два тижні. Але купувати в липні ці сезонні «ягоди» категорично не рекомендується, краще потерпіти.

1610804444190848560

4. Де купити кавун?

Ідеальне місце для покупки арбузов – це місця їх вирощування, але приїхати туди вкрай складно більшості. Тому доведеться вибиратися в магазини і супермаркети, там точно знайдуться відповідні сертифікати (які кожен може зажадати), і правильні умови зберігання. Купувати на ринку вже менш безпечно, адже навряд чи хтось зможе показати обов’язковий сертифікат якості. Намагайтеся не купувати кавуни вздовж автомобільної траси. Вихлопні гази відмінно вбираються в шкірку плоду.

5. Якщо кавун з тріщинами, чи варто його купувати?

Найперше, на що варто звертати увагу при оцінці стиглості і якості кавуна, це наявність тріщин на плоді. Не йдіть на запевнення продавця, що тріснув кавун з-за стиглості. Тут був чи удар, чи він давно перезрілий. У будь-якому випадку, навіть розріз неправдивої ягоди при вас може занести безліч бактерій, і до приходу додому їх кількість збільшиться в рази.

6. Які повинні бути оптимальні розміри овоча?

Оптимально, коли «ягода» важить 7-10 кг. Саме такі габарити і є ідеальним варіантом вибору. Чому? Менше – значить була бідна грунт, а значить він може недоотримати потрібних речовин і бути не смачним. Більше – часто сигнал до наявності нітратів, адже не скрізь плодоносить земля велетнів. Так що шанс придбати здоровий і правильний кавун значно зросте при виборі примірників саме від 7 до 10 кг.

1628146600 img top

7. Що означають смужки кавуна?

Кавун повинен блищати, а не бути матовим, це говорить про його молодості. А от ступінь стиглості добре показують смужки плода. Чим більший контраст між світлими і темними смугами – тим краще. До речі, деякі намагаються зі всього плоду мати вигоду, готуючи, наприклад, варення з кірок кавуна. Попереджаємо, в кірці найбільше накопичується нітратів і мікроорганізмів, тому рекомендується навіть м’якоть з’їдати не всю. Здоров’я набагато цінніше, ніж кавунова скоринка. А щоб приготувати смачне і корисне варення з кавуна, потрібен свій город і бажання на ньому працювати.

8. Як вибрати кавун по звуку?

Звук кавуна залежить від щільності плоду, чим вона вища – тим дзвінкіше. І, як відомо, стиглі кавуни вже не беруть вологу від землі (хвостик адже вже засох), а значить з кожним днем дозрівання вони більше зсихаються, втрачаючи щільність. У підсумку висновок: чим більш стиглий кавун – тим звук менш дзвінкий.

9. Чи можна перевірити кавун на нітрати в домашніх умовах?

Самий точний спосіб перевірки чого-небудь на нітрати – здати продукт в спеціальну лабораторію. Якщо такої можливості немає, а дізнатися ступінь шкідливості продукту хочеться вже зараз, можна це зробити простими домашніми способами. Для перевірки кавуна на нітрати в домашніх умовах досить відрізати невеликий шматочок «ягоди» і потовкти її трохи в склянці дистильованої води (або прокип’яченої звичайної). При наявності нітратів – вода забарвиться в червоний колір. Якщо цікаво, як визначити кавун з нітратами просто візуальним оглядом, тут теж немає нічого складного. Кавуни з нітратами мають ряд характерних ознак. По-перше, колір м’якоті в ньому занадто насичений червоний, іноді, ближче до фіолетового. У натуральному кавуні колір завжди рожевий (виняток дуже рідкісні сорти). По-друге, волокна, які є в кожній неправдивої ягоді не білі, а жовті. По-третє, зріз у такому нітратного кавуна буде гладко-глянцевий, а не зернистий. Але ці три симптоми характеризують виражену перенасиченість овоча шкідливими елементами і при мінімальному їх наявності запідозрити що-небудь просто неможливо. Тому для максимального виключення попадання нітратів в організм, краще ніколи не доїдати кавун до самої скоринки, особливо, дітям.

до Речі, нещодавно “NNS” писав: Які продукти подорожчають в Україні найближчим часом[:ua]На рынке и в магазинах уже продаются арбузы. Как определить степень зрелости и по каким признакам можно распознать арбуз с нитритами, NNS рассказали эксперты агрономы.

1. Зачем стучать по арбузу?

Легкость — вот почему люди стучат по арбузу. Ягоду всегда нужно выбирать по легкости, но это далеко не самый главный признак, по которому можно увидеть плод насквозь и определить его сладость.

00070020

2. Арбуз ягода, фрукт или овощ?

Первым признаком, по которому арбуз можно отнести к ягодам является мякоть. Второй признак ягоды— это наличие в его плоде семян. Этот пункт тоже, несомненно, подходит, так как в арбузе семян предостаточно. Их то и дело приходится извлекать из мякоти. Третьим признаком является наличие у плодов твердой кожуры, которая служит для защиты ягоды от возможных повреждений. Здесь тоже все складывается в пользу ягоды, так как арбуз имеет полосатую кожуру. Из всего перечисленного ранее выходит, что арбуз относится к ягодам. Несомненно, арбуз не очень похож на классическую ягоду, н это просто потому, что в такой науке, как ботаника, все делится по функциям и признакам, а не по внешнему виду.

3. Когда начинается сезон арбузов?

Идеальный период – от середины августа до середины сентября. В крайнем случае, можно накинуть еще плюс/минус две недели. Но покупать в июле эти сезонные «ягоды» категорически не рекомендуется, лучше потерпеть.

1610804444190848560

4. Где купить арбуз?

Идеальное место для покупки арбузов – это места их выращивания, но приехать туда крайне сложно большинству. Поэтому придется выбираться в магазины и супермаркеты, там точно найдутся и соответствующие сертификаты (которые каждый может потребовать), и правильные условия хранения. Покупать на рынке уже менее безопасно, ведь вряд ли вам кто-то сможет показать обязательный сертификат качества. Старайтесь не покупать арбузы вдоль автомобильной трассы. Выхлопные газы отлично впитываются в кожуру плода.

5. Если арбуз с трещинами, стоит ли его покупать?

Самое первое, на что стоит обращать внимания при оценке спелости и качества арбуза, это наличие трещин на плоде. Не идите на заверения продавца, что треснул арбуз из-за спелости. Тут был или удар, или он давно переспел. В любом случае, даже разрез ложной ягоды при вас уже может занести множество бактерий, и до прихода домой их количество увеличится в разы.

6. Какие должны быть оптимальные размеры овоща?

Оптимально, когда «ягода» весит 7-10 кг. Именно такие габариты и являются идеальным вариантом выбора. Почему? Меньше – значит была бедная почва, а значит он может недополучить нужных веществ и быть не вкусным. Больше – зачастую сигнал к наличию нитратов, ведь не везде земля плодоносит великанов. Так что шанс купить здоровый и правильный арбуз значительно вырастет при выборе экземпляров именно от 7 и до 10 кг.

1628146600 img top

7. Что означают полоски арбуза?

Арбуз должен блестеть, а не быть матовым, это говорит о его молодости. А вот степень спелости хорошо показывают полоски плода. Чем больше контраст между светлыми и темными полосами – тем лучше. Кстати, некоторые стараются со всего плода поиметь выгоду, готовя, например, варенье из корок арбуза. Предупреждаем, в корке больше всего скапливается нитратов и микроорганизмов, поэтому рекомендуется даже мякоть съедать не всю. Здоровье намного ценнее, чем арбузная корочка. А чтобы приготовить вкусное и полезное варенье из арбуза, нужен свой огород и желание на нем трудиться.

8. Как выбрать арбуз по звуку?

Звук арбуза зависит от плотности плода, чем она выше – тем звонче. И, как известно, спелые арбузы уже не берут влагу от земли (хвостик уже ведь засох), а значит с каждым днем созревания они больше ссыхаются, теряя плотность. В итоге вывод: чем более спелый арбуз – тем звук менее звонкий.

9. Можно ли проверить арбуз на нитраты в домашних условиях?

Самый точный способ проверки чего-либо на нитраты – сдать продукт в специальную лабораторию. Если такой возможности нет, а узнать степень вредности продукта хочется уже сейчас, можно это сделать простыми домашними способами. Для проверки арбуза на нитраты в домашних условиях достаточно отрезать небольшой кусочек «ягоды» и растолочь ее немного в стакане дистиллированной воды (или прокипяченной обычной). При наличии нитратов – вода окрасится в красный цвет. Если интересно, как определить арбуз с нитратами просто визуальным осмотром, тут тоже нет ничего сложного. Арбузы с нитратами имеют ряд характерных признаков. Во-первых, цвет мякоти в нем слишком насыщенный и красный, иногда, ближе к фиолетовому. В натуральном арбузе цвет всегда розовый (исключение очень редкие сорта). Во-вторых, волокна, которые есть в каждой ложной ягоде не белые, а желтые. В-третьих, срез в таком нитратном арбузе будет гладко-глянцевый, а не зернистый. Но эти три симптома характеризуют выраженную перенасыщенность овоща вредными элементами и при минимальном их наличии заподозрить что-либо просто невозможно. Поэтому для максимального исключения попадания нитратов в организм, лучше никогда не доедать арбуз до самой корочки, особенно, детям.

Кстати, недавно “NNS” писал: [:]

To Top