Розпочато кримінальне провадження у справі про знущання над військовими у 211 бригаді. Командиру бригади оголошену підозру. А у Міноборони заявили, що нічого не знали.
Про це розповідають детально «Новини України – НСН».
Знущання над військовими у 211 бригаді: розпочато кримінальне провадження
Розпочато кримінальне провадження за фактами протиправних дій командирів 211 понтонно-мостової бригади. Про це повідомляє Офіс Генеральної прокуратури України.
Тернопільська спеціалізована прокуратура у сфері оборони 16 грудня 2024 року розпочала досудове розслідування стосовно посадових осіб 211 понтонно-мостової бригади Сил підтримки Збройних Сил України за фактом перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень (ч. 5 ст. 426-1 КК України).
У кримінальному провадженні досліджуються можливі протиправні дії офіцерів бригади, які полягали у застосуванні в умовах воєнного стану фізичного насильства до підлеглих, вимагання коштів та перевищення дисциплінарної влади. Вивчаються матеріали, зібрані у ході службових перевірок бригади Головною інспекцією Міністерства оборони України, повідомлення у медіа та соціальних мережах тощо.
Досудове розслідування доручено слідчим територіального управління ДБР, розташованого у місті Львові.
Командиру повідомлено про підозру
Крім того, командиру згаданої бригади сьогодні повідомлено про підозру у зловживанні службовим становищем (ч. 2 ст. 364 КК України). Встановлено, що восени 2023 року він залучив чотирьох підлеглих до будівництва свого будинку на Хмельниччині, замість їхньої служби в зонах бойових дій. Військових офіційно включили у наказ про відрядження на Миколаївщину, де вони нібито виконували обов’язки, проте насправді вони там не перебували. При цьому отримали зарплату та бойові виплати на загальну суму майже мільйон гривень.
Правоохоронці провели санкціоновані обшуки у військовій частині, за місцем проживання командира, військовослужбовців та на об’єкті будівництва. Вилучили документацію та інші речові докази протиправної діяльності.
Досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні здійснюється підрозділами Нацполіії України.
У Міноборони заявили, що нічого не знали
У Міноборони заявили, що про випадки катувань у міністерстві «не знали», попри заяви нардепів у зворотньому
Речник відомства Дмитро Лазуткін вважає, що інформація про системні порушення прав військових могла покриватися на місцях: військові, які страждали або були свідками цього могли боятися повідомляти про це через залякування.
Міністерством наразі розробляється законопроєкт про створення посади військового омбудсмена, який і має розглядати подібні кейси, зазначив він.
Речник закликав звертатися на гарячу лінію відомства або у Центральне управління захисту прав військовослужбовців у випадках порушень.