Зеленський ініціював створення президентського університету за 7 млрд гривень

В Україні створять президентський університет майбутнього за ініціативою Володимира Зеленського, передає NNS, посилаючись на МЕТА. Випускники після закінчення навчання працюватимуть на державній службі.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що підписав указ про створення нового президентського університету. За його словами, там будуть безкоштовно навчати фахівців багатьох спеціальностей.

Зеленський заявив:

Там безкоштовно навчатимуть спеціалістів у галузях інформаційної та кібербезпеки, штучного інтелекту, нанотехнологій, аерокосмічних, енергетичних і біотехнологій. Наша мета – це найкращі умови, викладачі та учні

Також повідомляється, що в президентському університеті студенти зможуть отримати ступені бакалавра, магістра та доктора філософії.

Крім цього, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко розповів, що окремий кластер буде присвячений біотехнологіям. Він заявив:

Окремий кластер в університеті президента буде присвячений біотехнологіям: біологічні загрози, хронічні неінфекційні захворювання, старіння населення, безліч збудників, які викликають захворювання у людей і тварин. Це ті загрози, до яких ми повинні готуватися.

У скільки обійдеться президентський університет Зеленського?

На будівництво обіцяного Зеленським нового університету потрібно 7,2 миллиарда гривень.

Про це на прес-конференції під час Всеукраїнського форуму “Україна 30. Освіта і наука” заявив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

“Територіально локація – це 16 га на ВДНГ. У цілому розвиток “Президентського університету” спільно з биокластером і биоклиникой є логічним завершенням просторового розвитку території ВДНГ для того, щоб студенти мали можливість користуватися всіма об’єктами інфраструктури одночасно”, – сказав він.

Згідно представленої концепції, територія університету займе 16 га, загальна площа забудови – 25,8 тис. кв. м.

На його території буде 11 кампусів, серед яких п’ять профільних наукових кампусів, адміністративний корпус, апарт-готель для студентів, апарт-готель для педагогів, лікарня, дипломатична служба і корпус з офісами іноземних компаній.

Міністр зазначив, що реалізація концепту протягом трьох років з підготовкою документації, новим будівництвом, первинним необхідним обладнанням обійдеться в 7,2 млрд грн.

Указом Зеленського Кабінету міністрів доручено опрацювати питання про підготовку та реалізацію проекту “Президентський університет”, а також організацію матеріального та фінансового забезпечення реалізації проекту, в тому числі на основі державно-приватного партнерства.

Як уточнили в прес-службі глави держави, передбачається, що перший набір в університет складе 120 осіб (шість напрямків по 20 студентів), а в найближчі п’ять років їх кількість має зрости до 600.

To Top