Купити квартиру в Дніпрі

Видалення негативних коментарів про чиновників: що саме вимагає новий закон

Видалення негативних коментарів про чиновників: що саме вимагає новий закон

14 січня 2025 року Верховна Рада України ухвалила законопроєкт, який передбачає, зокрема, видалення негативних коментарів про чиновників на онлайн-майданчиках ЗМІ за певних умов.

«Новини України – НСН» з посиланням законопроєкт і на «Судово-юридичну газету», яка проаналізувала його, розповідають, що саме вимагає закон.

Українські видання мають обмежити доступ до негативних онлайн-коментарів після ухвали суду про відкриття провадження. Це стосується коментарів із закликами до зміни державного устрою, дискримінації, питань, пов’язаних з інформацією про дітей та російської пропаганди.

Під цензуру також можуть потрапити оцінки читачів із твердженнями про корупцію та інші вчинки чиновників.

Відповідний законопроєкт №11321 у другому читанні ухвалила 14 січня Верховна Рада України. Ініціатором закону виступив голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин.

Не йдеться про видалення негативних коментарів про чиновників у будь-якому випадку

Ніхто не зобов’яже медіа прибирати критичні до кого-небудь коментарі. На це немає юридичних підстав, – прокоментував нардеп Юрчишин новий закон, назвавши «брехнею» інформацію про те, що тепер усі негативні коментарі про чиновників потрібно видаляти

Відповідно до закону, медіа потрібно буде видалити коментарі читачів із звинуваченнями посадових осіб протягом 3 робочих днів з моменту отримання скарги або припису Нацради або ухвали про відкриття відповідного провадження судом.

Українським онлайн-ЗМІ не загрожує відповідальність за негативні коментарі читачів, якщо вони видалять їх протягом 3 днів із моменту отримання ухвали суду або скарги, а також припису Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

У документі уточнюється норма частини 4 статті 117 Закону “Про медіа”. Онлайн-медіа звільняються від відповідальності, якщо недостовірну інформацію вказали користувачі в розділах для коментарів або користувацьких публікацій на вебсайті ЗМІ.

Однак є важлива умова — ЗМІ зобов’язані обмежити доступ до негативних коментарів протягом трьох робочих днів не тільки з моменту отримання скарги, припису Національної ради, а й ухвали суду про відкриття провадження.

“Судово-юридична газета” проаналізувала низку судових рішень і зазначила, що за рішеннями судів значна кількість українських посадовців вважає недостовірною інформацію з негативним характером щодо них.

Згідно з принципами презумпції доброчесності, недостовірною вважається інформація, якщо особа, яка її поширила, не довела протилежного.

Виникає питання, чи зобов’язані тепер онлайн-медіа видаляти коментарі читачів із твердженнями про корупцію або інші негативні вчинки посадовців, підкреслюють журналісти.

Ще новини України: Реконструкція: Україна. Гуляйполе – місто на лінії вогню, Нестор Махно, історія і сучасність, архівні фото, спогади

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу