Купити квартиру в Дніпрі

ВР ухвалила бюджет-2025: що з зарплатами, прожитковим мінімумом і коштами на оборону?

ВР ухвалила бюджет-2025: що з зарплатами, прожитковим мінімумом і коштами на оборону?

Верховна Рада ухвалила бюджет-2025 у другому читанні та в цілому. Які основні показники? Що з коштами на оборону, мінімальною зарплатою, пенсіями і прожитковим мінімумом? Чи будуть і надалі фінансувати телемарафон?

«Новини України – НСН» розповідають нижче про головне.

Верховна Рада ухвалила бюджет-2025: основні показники

У другому читанні документ підтримали 253 народні депутати, в цілому – 257.

Доходи бюджету-2025 закладені на рівні 2,3 трлн гривень (при цьому частина коштів має надійти за рахунок підвищення податків, але поки що законопроєкт не підписаний президентом).

Витрати держави наступного року будуть рекордними – 3,94 трлн гривень. З них на сектор безпеки та оборони спрямують 2,2 трлн.

Всі податки – на оборону

«Всі податки громадян та бізнесу наступного року будуть спрямовані на оборону й безпеку нашої країни. Загальний ресурс, який буде направлений на сектор безпеки й оборони, складе 2,23 трлн грн. Рекордні кошти будуть спрямовані на виробництво та закупівлю зброї. Передбачили на це 739 млрд грн. Буде більше фінансування на модернізацію нашого оборонно-промислового комплексу, а також на закупівлю дронів», – розповів прем’єр Денис Шмигаль.=

Соціалка та інші статті видатків

На програми допомоги у соціальній сфері передбачено майже 421 млрд гривень.

Витрати на освіту становитимуть близько 199 млрд гривень, на модернізацію освітніх установ та облаштування укриттів додатково передбачено 17,5 млрд. На медицину виділять 217 млрд гривень, на оновлення медичних установ, придбання сучасного обладнання та створення реабілітаційних центрів – 10,7 млрд.

Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум

Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум залишаться на рівні 2024 року.

З 1 січня 2025 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць становитиме 2920 грн, а для основних соціальних і демографічних груп населення:

  • дітей віком до 6 років — 2563 гривні;
  • дітей віком від 6 до 18 років — 3196 гривень;
  • працездатних осіб — 3028 гривень;
  • працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді, — 2102 гривні;
  • працездатних осіб, який застосовується для визначення посадових окладів працівників інших державних органів, оплата праці яких регулюється спеціальними законами, а також працівників податкових і митних органів, — 2102 гривні;
  • працездатних осіб, який застосовується для визначення посадового окладу прокурора окружної прокуратури, — 1600 гривні;
  • осіб, які втратили працездатність, — 2361 гривня;
  • осіб, які втратили працездатність, який застосовується для визначення розміру доплати за проживання на територіях радіоактивного забруднення, в тому числі за рішеннями суду, — 1600 гривень.

Коментар голови Комітету з питань бюджету

Як зазначила голова Комітету з питань бюджету Роксолана Підласа, визначальною рисою є «реалістичність військових видатків – 2,2 трлн грн – які навіть трохи перевищують очікувані фактичні видатки на сектор безпеки і оборони цього року».

Крім того, за її словами, є простір (власні доходи) для збільшення військових видатків протягом року через виділення коштів з Резервного фонду або перерозподіли в Уряді.

«Розумний дефіцит і потреба в міжнародному фінансуванні, яку є можливість покрити – 38,4 млрд доларів США. Дуже легко піддатись на політичний тиск і роздути видаткову частину бюджету, яку потім не буде чим фінансувати. Цього року нам всім стало мудрості не допустити такого розвитку подій» – підкреслила вона

За її словами, 64% ПДФО залишається на місцях, прифронтові громади не перераховують реверс, зберігається додаткова дотація для постраждалих територій.

Також, за словами Роксолани Підласи, «Уряд нарешті «бере за рога» і намагається вирішити проблему відсуджених в судах надвеликих пенсій для привілейованих пенсіонерів (наразі заборгованість по перерахованим в судах пенсіях складає 73 млрд грн), «нових» чорнобильців в зоні відчуження і ще низку викривлень в соціальній сфері, які породжують величезну несправедливість».

Думка окремих депутатів

Нардеп від ЄС Олексій Гончаренко заявив, що не підтримує цей бюджет.

Сьогодні 1000 день повномасштабного вторгнення і в цей день ви ухвалюєте бюджет, який не передбачає підтримку наших військових. Про які плани і перемогу ви говорите, коли немає підтримки армії. Це ганьба. Гроші йдуть на дороги, на марафон, але не на військо. У бюджеті залишилися захмарні зарплати для окремих чиновників, кешбеки, тоді як підвищення зарплат і соціальних виплат так і не передбачено. То для кого ж цей бюджет? Для українців чи для «своїх»? – написав він

В свою чергу, депутат від «Голосу» Ярослав Железняк назвав два основних, на його думку, недоліки бюджету.

Це:

  • Знову 1,5 млрд на марафон
  • Гроші на популізм – кешбек/1000 грн

Ще новини України і світу: Робота в Польщі для жінок-біженок: що буде найлегше знайти у 2025 році

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу