В Україні винесли перший реальний вирок ексберкутівцям за злочини проти Майдану

В Україні винесено перший реальний вирок ексберкутівцям за злочини, скоєні проти Майдану, передає NNS, посилаючись на Прямий.

14 червня рішенням Шевченківського суду Києва ексберкутівців Віктора Ейсмонта та Володимира Мохоня засудили до трьох років в’язниці через причетність до розгону Майдану 30 листопада 30 листопада 2013 року.

Про це заявив головуючий суддя під час оголошення вироку.

Так, суд визнав їх винними у перевищенні влади або службових повноважень, вчинене групою осіб, що супроводжувалось насильством або погрозою застосування насильства. Окрім позбавлення волі, їм на три роки заборонено обіймати посади в правоохоронних органах на 3 роки.

Згідно з версією обвинувачення, Ейсмонт та Мохонь затримали потерпілого Максима Федяя біля стели на Майдані Незалежності 30 листопада 2013 року. Вони склали проти нього рапорт про адмінправопорушення, куди внесли неправдиві відомості.

Крім того, суд визнав Ейсмонта та Мохоня винними у перешкоджанні мирним зібранням та службовому підробленні, але за цими статтями звільнив їх від відбування покарання у зв’язку із закінченням строку давності.

Водночас суд задовольнив цивільний позов потерпілого Федяя про відшкодування моральної шкоди у розмірі 400 тисяч гривень.

До речі, нещодавно “NNS” писав:

Тупицького судитимуть за злочини проти правосуддя

 

To Top