В Україні починають згортати ковідні відділення

В Україні спостерігається зниження захворюваності на коронавірус. Через брак пацієнтів починають згортати ковідні відділення, передає NNS, посилаючись на Суспільне.

Тим часом у Міністерстві охорони здоров’я запевнили, що попри згортання відділень, жоден пацієнт — зараз або в майбутньому — не залишиться без допомоги.

“Нікого не мають “виписувати” не долікувавши через закриття ковідного відділення: хворих пацієнтів мають долікувати в ньому або перевести до іншої лікарні”, — наголосили в МОЗ.

У відомстві пояснили, що якщо лікарня перестає надавати стаціонарну допомогу пацієнтам з COVID-19, місцева влада має подбати про те, щоби ці пацієнти могли завершити лікування в цьому закладі або були переведені до іншого.

“Саме зараз МОЗ спільно з НСЗУ розробляє модель готовності лікарень до протидії коронавірусу на випадок нової хвилі. Оновлене мапування передбачатиме доступність та ефективність ковідних стаціонарів, а також мережу амбулаторного ведення хворих”, — додали в міністерстві.

Там також зазначили, що якщо вас примусово “виписують” із ковідного відділення, хоча ви ще не одужали, потрібно звертатися з інформацією про такий випадок на гарячу лінію НСЗУ за номером 16 77 або до контакт-центру МОЗ за номером 0 800 60 20 19.

Що відбуваєтья?

  • В Україні спостерігається позитивна динаміка щодо захворюваності на коронавірусну хворобу COVID-19. Наразі усі області перебувають у “жовтій” зоні.
  • Станом на ранок 1 червня в Україні було зареєстровано 2137 нових випадків COVID-19, від хвороби одужало понад 12 тисяч людей.
  • Побічні ефекти після вакцинації зафіксували у менше ніж 1% з-поміж мільйона щеплених проти COVID-19 українців.
  • 63% українців готові зробити щеплення проти коронавірусу, якщо матимуть таку можливість.

До речі, нещодавно “NNS” писав:

Коли в Україні буде новий сплеск коронавірусу – розповіли в МОЗ

To Top