В Україні під час війни вперше пересадили легені без допомоги іноземних колег. А взагалі ця трансплантація стала другою в нашій країні. Історичну операцію провели у Львові. Про це повідомляє Перше медичне об’єднання Львова, передає НСН. Лікарі поділилися фото і відео х операційної.
Команда на чолі із Романом Домашичем та Ігорем Гуменним зробила операцію через “мінідоступ” і без задіяння апарату штучного кровообігу. Трансплантація тривала 16 годин. Завершилася вночі. Минула успішно. Від ранку пацієнт дихає самостійно.
Крім легень лікарі з допомогою колег з Інституту серця пересадили ще 4 органи: серце, печінку та дві нирки.
Донором став 54-річний чоловік, мешканець Львівщини. У нього трапився інсульт. Стан – несумісний з життям. Після того, як медики констатували смерть мозку, рідні погодилися віддати його органи заради порятунку інших людей.
Легені, а з ними можливість вільно дихати, отримав киянин Олександр. Йому – 56 років. У нього була тотальна бульозна емфізема – захворювання, при якому повітряні кисти замінюють здорову легеневу тканину. Впродовж останніх декількох років він заледве проходив 30 метрів. Якщо більше – паморочилось в голові, чоловік задихався. Через раптовий розрив уже гігантських кист життя чоловіка могло обірватись будь-якої миті.
Олександр – один із ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС: усував наслідки вибуху на 4-му енергоблоці. Там отримав радіаційне опромінення. Це, ймовірно, й стало причиною критичних змін в обох легенях.
На пересадку зважився заради сина Тимофія. Йому – 11 років. Олександр виховує хлопчика сам. Хоче, щоб у нього і надалі був люблячий тато.
Трансплантація тривала 16 годин. Вражені хворобою легені було вкрай складно забрати. Однак нашим кардіохірургам це вдалося. Опівночі донорські легені наповнилися повітрям. Вже під ранок – пробудження, вдих на повні груди, усмішка на обличчі та сльози в очах. Усе – заради сина, – йдеться у повідомленні
Донорське серце отримав 48-річний Олександр, мешканець Закарпаття. У нього була дилатаційна кардіоміопатія. Його серце втрачало пружність і не могло перекачувати кров. Без донорського серця він не мав шансу на життя.
Печінку пересадили ще одному мешканцю Закарпаття, 50-річному Валерію. У чоловіка був цироз, зумовлений вірусним гепатитом С.
Нирки. Перша дістались Івану також із Закарпаття. Йому – 47 років. Інша нирка – 44-річний Любові з Прикарпаття. Обоє тривалий час хворіли на хронічнй гломерулонефрит.
Світла пам’ять донору! Подяка родинні за згоду на забір органів! Дякуємо усім медичним командам, які брали участь в цій, без сумніву, історичній трансплантації! – йдеться у повідомленні.
Такі новини – це вогник надії для багатьох пацієнтів в Україні, які чекають на трансплантацію. Адже від того, чи вдасться зробити операцію вчасно, залежить їх життя. Серед таких пацієнтів, зокрема, Маргарита Смелянець.
Ще зовсім молода жінка вона мама п’ятьох діток. Маргарита чекає на трансплантацію легень чотири роки і не втрачає надії на те, що зможе виховувати своїх дітей, які зараз за тисячі кілометрів від неї, а сама вона живе у лікарні…
В Україні під час війни пересадили легені: відео і більше фото
Син мільйонера і нардепа повернувся в Україну з Канади і загинув під Бахмутом