В Україні можуть знизити тарифи на газ для населення

В Україні можуть знизити тарифи на газ для побутових споживачів, повідомляє NNS, посилаючись на портал Хвиля.

Глава уряду України Денис Шмигаль розповів, за яких умов можливе зниження ціни на газ, і коли варто цього чекати. Відповідне відео розміщено YouTube-каналі “Народна думка”.

Всі постачальники газу ще кілька тижнів тому опублікували вартість кубометра газу в річних контрактах. Ці ціни не підвищуватимуться як мінімум наступні дванадцять місяців. Ціни варіюються від 7,99 до 13,50 гривні за кубометр газу в залежності від постачальника.

При цьому прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що якщо влітку ціна на газ на європейських хабах різко впаде, то і в Україні вартість блакитного палива може бути знижена. Можуть з’явитися спеціальні місячні та акційні тарифи. Відповідно, ціна на газ буде повністю залежати від ситуації на ринку.

Компаніям, які займаються постачанням газу, вигідно знижувати тарифи у випадку, якщо вони будуть падати в Європі. Саме так постачальники можуть виграти конкуренцію і боротьбу за абонентів, які явно виберуть найбільш оптимальні для себе умови оплати продукту.

Крім цього, Денис Шмигаль анонсував збори РНБО, на яких може бути прийнято рішення про встановлення верхньої граничної позначки ціни за кубометр газу. Також не виключено, що Кабмін у майбутньому повернеться до державного регулювання вартості на блакитне паливо.

Між тим, в Європі вартість газу зросла навіть у порівнянні з минулою зимою. Це позначається і на цінах в Україні, яка закуповує паливо на європейських хабах. В даний час ринкова вартість кубометра газу становить 10,50 гривні, тоді як багато споживачі отримують газ за нижчими цінами. Газопостачальні компанії розраховують на те, що влітку ціни впадуть, і вони зможуть придбати великий обсяг газу за зниженими тарифами. Саме таким блакитним паливом і будуть наповнені сховища.

 

 

To Top