Стало відомо, як відреагували на так званий ультиматум Трампа в Україні і Росії. А також свою думку вже оприлюднили аналітики.
«Новини України – НСН» розповідають про це.
Яка реакція Зеленського на ультиматум Трампа Путіну
Президент України Володимир Зеленський заявив, що може піти на прямі переговори із президентом РФ Владаміром Путіним, якщо Україна матиме шанс зупинити війну.
«Ми будемо дивитись, яка угода буде на столі. Якщо Україна буде мати шанс закінчити цю війну справедливим миром для українців, авжеж, я президент України, я буду робити все, щоб це наблизити», – сказав він в інтерв’ю виданню Bloomberg на полях Міжнародного економічного форуму у Давосі
Зеленський зазначив, що особливо сподівається на досягнення миру за сприяння президента США Дональда Трампа і що останній «зможе гарантувати незворотню безпеку для України».
Президент додав, що абсолютно свідомий того, що без Росії досягти дипломатичного врегулювання війни не вийде.
При цьому президент Володимир Зеленський заявив, що замороження конфлікту поставить Україну в слабку позицію перед майбутніми переговорами.
«Замороження конфлікту — це не найкраща пропозиція для України, це слабка позиція на вході у майбутні перемовини для України. Це виграшна позиція для Росії, тому що вони нічого не втрачають, а тільки здобувають час на те, щоб відновлювати свої сили, бо, я вважаю, вони хочуть прийти знов», – розповів Зеленський
Він наголосив, що найважливішим у цьому контексті є питання гарантій безпеки для України.
«Є гарантії безпеки, які не залежать від позиції Росії. Буду відвертий, Росії все одно ніхто вірити не буде в Україні. Тому мене особисто гарантії безпеки від Росії не дуже цікавлять. Яка різниця, що вони обіцяють, якщо вони не тримають слова? Гарантії вже були багато разів: і Будапештський меморандум, і Мінські угоди і «Нормандський формат» тощо. Питання припинення вогню вже було. Це не нове для нас. Питання у тому, які гарантії безпеки, що Путін не почне нову війну? І ці гарантії безпеки нам потрібні від президента Трампа і від Європи, але Європа буде дивитися на президента Трампа», – сказав Зеленський
Реакція Кремля
Погрози президента США Дональда Трампа не здивували Росію, адже в них немає “нічого нового”. Кремль і досі відкритий до діалогу і чекає на “відповідні сигнали”. Про це заявив прессекретар лідера Росії Дмитро Пєсков, пишуть росЗМІ. За його словами, нові санкції, які США може накласти на РФ, у разі відмови укладати “угоду” про припинення війни в Україні, не перші.
“Особливо якихось нових елементів ми тут не вбачаємо”, — заявив Пєсков
Він наголосив, що за першого свого президентства Трамп добре продемонстрував світу, що економічні інструменти впливу у нього в пріоритеті. Він “часто вдавався до санкційних методів”, адже йому “подобаються ці методи”. Через це Кремль не думає, що Трамп використає якісь нові елементи найближчим часом.
“Ми дуже уважно спостерігаємо за усією риторикою, за всіма заявами, ми ретельно фіксуємо всі нюанси”, — додав представник Кремля
Також він заявив, що Росія готова до “рівноправного діалогу зі США” і чекає відповідних сигналів від Вашингтона. Але, за словами Пєскова, їх ще не було.
“Чекаємо сигналів, яких поки не надходило”, — додав пропагандист
Що кажуть аналітики
Путін може сприйняти «погрозу» Трампа щодо України як послугу, загорнуту в образу, пише в аналітичному матеріалі CNN. Texty.org.ua публікують переклад статті.
На перший погляд, останнє послання президента США Дональда Трампа своєму російському колезі Володимиру Путіну виглядає як погроза.
«Ми можемо зробити це легким або важким шляхом», — заявив Трамп у середу в соціальній мережі, вимагаючи від Путіна укласти “угоду” щодо України
Якщо «безглузда війна» не закінчиться найближчим часом, попередив Трамп, у нього «не буде іншого вибору, окрім як обкласти високими податками, тарифами та санкціями все, що Росія продає Сполученим Штатам».
Але після багатьох років міжнародного фінансового тиску, спрямованого на покарання Москви за її різноманітну зловмисну діяльність, незрозуміло, які подальші заходи, що розглядаються Трампом, можуть змінити ситуацію.
Росія вже є однією з найбільш обкладеною санкціями країн світу, з мінімальним обсягом торгівлі зі Сполученими Штатами, і досі відмовлялася змінювати свій курс.
Після багатьох років невдалих американських зусиль зі стримування деструктивних дій Москви за кордоном — від воєн до отруєнь і втручання у вибори — останній ультиматум Трампа виглядає радше як задобрювання російських яструбів у його новій адміністрації, ніж як реальна погроза рішучих дій.
Набагато важливішою є публічна пропозиція Трампа виступити посередником у мирній угоді — хоча ця пропозиція була загорнута в приховану образу.
«Я збираюся зробити Росії, чия економіка зазнає краху, і президенту Путіну дуже велику ПОСЛУГУ», — написав Трамп
В умовах війни російська економіка справді перебуває під величезним тиском, а російські опитування громадської думки постійно свідчать про те, що в суспільстві мало справжнього ентузіазму щодо невпинної боротьби Путіна за повне домінування над своїми українськими сусідами.
Щоправда, Путін стає дедалі більш авторитарним і майже не підзвітним своєму електорату, але Кремль все ще уважно стежить за громадською думкою. Пропозиція Трампа цілком може бути чимось, що Путін приватно вітає.
Однак більш імовірно, що Кремль розглядатиме будь-яке припинення вогню як цінну можливість закріпити територіальні здобутки та відновити свою виснажену армію. Для Путіна це справді було б «дуже великою ПОСЛУГОЮ».
Раніше ми писали: Путін висунув Трампу ультиматум і не залишив надії на швидке припинення війни в Україні – Портніков
А також: Трамп сказав, що розуміє Путіна, виклав мапу США з Канадою і претендує на Гренландію