4287
Україна
4287

У Мінсоцполітики вигадали оригінальний спосіб підвищення пенсій українцям

У Мінсоцполітики вигадали оригінальний спосіб підвищення пенсій українцям

У Мінсоцполітики вигадали оригінальний спосіб підвищення пенсій українцям, повідомляє NNS, посилаючись на ТСН. Про ідею розповіла міністерка соціальної політики Оксана Жолнович в ефірі телемарафону.

У Мінсоцполітики планують долучити меценатів.

“Ми пропонуємо таку меценатську діяльність щодо наших пенсіонерів і пропонуємо людям, які готові підтримати пенсіонерів з невеликими пенсіями адресно перерахувати кошти на збільшення пенсій конкретному пенсіонеру. Такого раніше не було”, – зазначила вона.

02b59805 9d3e80eece42b7cec12f00eaba011d87

Оксана Жолнович

Міністерка сподівається, що цей законопроект буде ухвалено швидко.

“Зараз він проходить обов’язкові етапи розгляду в комітетах Верховної ради”, – додала Жолнович.

Нагадаємо, уряд цьогоріч планує щонайменше двічі підвищити пенсії – у жовтні для окремої категорії пенсіонерів та грудні, коли зросте прожитковий мінімум.Незважаючи на військовий стан, підвищення пенсій українцям проводиться згідно з планом.

Але залишається відкритим питання підвищення пенсій у 2023 році. Адже на законодавчому рівні затверджено щорічну індексацію пенсій у березні.

Міністр фінансів України Сергій Марченко заспокоює – така індексація буде. Але її обсяги та механізми поки що не визначені.

В інтерв’ю «РБК-Україна» він послався на те, що закон вимагає проведення індексації пенсійних виплат у березні. Проте, за словами Марченка, в цілому її проведення розглядатиметься більш детально.

«Якби не було війни, це питання навіть не обговорювалося. Але, оскільки у нас досить складний бюджет, складна ситуація… Я сподіваюся, що ми знайдемо мудре рішення», — сказав він.

Марченко також анонсував перегляд та оптимізацію видатків у держбюджеті-2023.

«Бо ми маємо профінансувати пенсії пенсіонерам, зарплати медикам, педагогам, соціальний захист громадян, виплати внутрішньо переміщеним особам та кошти на військову кампанію, армію. Усі», — сказав голова Мінфіну.

Календар підвищення пенсій у 2022 році: кому, коли і скільки

To Top