Ціни на ліки з 1 квітня продовжать знижуватися. Принаймні, про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. Оприлюднено список препаратів, які мають подешевшати вже від сьогодні. А також тих, ціни на які знизяться протягом квітня.
За словами Віктора Ляшка у квітні будуть знижені ціни на ще понад 100 ліків, передають «Новини України – НСН».
Ляшко каже, що, за підсумками переговорів з українськими виробниками, вдалося досягти домовленостей щодо зниження цін ще на понад 200 лікарських засобів. На половину з них ціни вже знижені, що стосується решти препаратів — зниження розпочнеться протягом квітня.
Середній розмір знижки — 17%, а діапазон варіюється здебільшого від 10% до понад 60%, залежно від конкретного препарату.
Ціни на які ліки знизяться у квітні
До списку входять препарати для лікування:
- серцево-судинних хвороб,
- ГРВІ,
- хвороб органів дихання,
- хвороб нервової та ендокринної систем,
- дерматологічних патологій,
- шлунково-кишкових патологій,
- жарознижувальні.
Ціни на ліки з 1 квітня: список препаратів, які подешевшають протягом місяця
На скрінах нижче – перелік препаратів, нові ціни, відсоток і дата зниження вартості.
Ознайомитися з повним переліком препаратів і їх максимально допустимими цінами в аптеках можна за посиланням.
За словами Ляшка, це рішення доповнює зниження цін на топ-100 найпопулярніших ліків найбільших українських фармвиробників на 30% з 1 березня.
Ми продовжуємо діалог з виробниками ліків, щоб розширити перелік доступних за зниженими цінами препаратів. Також працюємо над прозорістю ціноутворення та чесною конкуренцією на фармацевтичному ринку, щоб кожен пацієнт міг отримувати ліки за справедливою ціною, – каже міністр
Чи справді дешевшають ліки в Україні?
Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів отримала понад тисячу скарг на аптеки, які з 1 березня не знизили ціни на визначені препарати.
На жаль, є і недоброякісні аптечні мережі: до Держпроспоживслужби за ці 28 днів надійшло 1156 скарг про те, що аптеки не знизили ціни. І за результатами перевірок цих скарг служба вже оштрафувала суб’єктів господарювання на 213 тисяч гривень, — розповів Віктор Ляшко
Він додав, що для зниження вартості ліків для кінцевого споживача буде запроваджено референтне ціноутворення.
Ми зараз порівнюємо ціни, які є в дев’яти країнах ЄС, і не дозволяємо виробникам, а також постачальникам, імпортерам реєструвати у нас лікарський засіб, якщо вони його збираються продавати дорожче, ніж у країнах, з якими ми порівнюємо ціни, — пояснив очільник МОЗ
Що було раніше
Як повідомлялося, 12 лютого Верховна Рада ухвалила закон щодо особливостей державної реєстрації лікарських засобів. Документом запроваджуються механізми прозорого ціноутворення на ліки. Згідно з ним, МОЗ вноситиме до Національного каталогу цін задекларовану вартість виробника або імпортера ліків, яка не може перевищувати ціну трьох найнижчих цін у референтних країнах Східної Європи. Аптеки будуть зобов’язані мати в наявності лікарський засіб за однією з трьох найнижчих цін.
Також запроваджуються практики, які мають привести до фактичного зменшення закупівельних цін на ліки: механізм відтермінування знижок, кредитних нот, бонусів та інших форм зворотного коригування ціни можуть застосовуватись ліцензіатами, які провадять господарську діяльність з виробництва лікарських засобів.
Крім того, лікарські засоби, зареєстровані компетентним органом у Великій Британії, країнах ЄС або включені до переліків ВООЗ, отримають дозвіл на реєстрацію в Україні за спрощеною процедурою.
Ще новини України: Послуга з догляду за дитиною “муніципальна няня” – хто може скористатися, яка сума компенсації