Деякі долари не приймуть в обмінниках при спробі отримати за них іншу валюту. Але це не завжди говорить про те, що ви втратили гроші. У матеріалі нижче розповідаємо, які купюри можуть забракувати і що робити у такому випадку.
Отже, під час процедури обміну іноземної валюти українці можуть зіткнутися з тим, що у них відмовляться приймати певні купюри. На це можуть бути як цілком законні підстави, так і надумані.
Які долари не приймуть в обмінниках правомірно
В обмінних пунктах є суворі правила приймання купюр. Основна вимога — це зовнішній вигляд банкноти.
Вам можуть відмовити в обміні, якщо долари:
- фальшиві;
- розірвані або розрізані на частини;
- з пошкодженням дизайну або елементів захисту;
- з друкованими недоліками;
- обпалені/трухлі/гнилі;
- зі змінами первісного кольору паперу або зображень;
- із загальними забрудненнями або плямами, що займають половину банкноти.
Якщо ж у вас виявилася фальшива купюра, яку ви спробували обміняти, то цю ситуацію розслідуватиме поліція.
“Підроблені банкноти повинні вилучатися у клієнта і передаватися в НБУ на дослідження. Якщо підробка підтверджується, такі банкноти передаються правоохоронцям для розслідування”, — зазначають у Нацбанку
Що робити, якщо не прийняли долари
Якщо вам відмовили в обміні валют, поцікавтеся причиною. Якщо касир мотивував відмову тим, що банкнота випущена до 1996 року, телефонуйте на гарячу лінію НБУ (0 800 505 240) і розкажіть про проблему.
Якщо ж у банку не прийняли долари через їхню пошарпаність, пошкодження дизайну або інші особливості, то купюри можна здати на інкасо. Це спеціальна процедура обміну пошкоджених банкнот, під час якої неліквідні купюри пересилаються за кордон іноземному банку-кореспонденту для проведення відлікової операції.
Можливо, вам також буде цікаво: Як українці бачать перемогу у війні: дані опитування
Ще новини України: