Суд заарештував все майно і акції компанії «Мотор Січ»

Шевченківський районний суд Києва наклав арешт на весь майновий комплекс та 100% акцій компанії «Мотор Січ», повідомляє NNS, посилаючись на прессслужбу СБУ та видання Бабель.

Нагадаємо, «Мотор Січ» — один із найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Розташований у Запоріжжі. Продукцію підприємства постачають до більш як 100 країн світу.

Майно передали в управління Національному агентству з питань управління активами, які отримали від корупційних злочинів (АРМА). Агентство має визначити державну компанію, яка буде займатись управлінням.

Служба безпеки наголосила, що «Мотор Січ» продовжить свою роботу зі збереженням робочих місць та виконанням зобовʼязань у рамках замовлень.

Що було раніше?

  • Китай кілька років намагається придбати «Мотор Січ». Проти угоди виступають США, а Україна заявила про плани націоналізації заводу.
  • Наразі СБУ веде слідство щодо «Мотор Січі» за двома напрямами:
  1. Перший — за ознаками злочинів за статтями 14, 15, 111 та 113 Кримінального кодексу України (щодо диверсійної та підривної діяльності на користь РФ.
    СБУ підозрює «Мотор Січ» у підготовці диверсії та постачанні продукції до Росії. У липні 2019 року журналісти Bihus.Infо з’ясували, що підприємство «Мотор Січ», попри заборону експорту військової техніки в Росію, продовжує співпрацювати з російською армією та спецслужбами, зокрема на території анексованого Криму.
  2. Другий — за ознаками злочинів за статтями 209, 212 та 364 ККУ. У ньому досліджують порушення закону під час первинної приватизації та подальшої незаконної концентрації акцій.
  • У грудні 2019 року президент компанії «Мотор Січ» Вʼячеслав Богуслаєв підтвердив продаж акцій підприємства китайським компаніям Skyrizon Aircraft Holdings і Xinwei Technology — вони отримали понад 56%, тобто контрольний пакет.
  • 11 березня РНБО заявила про рішення повернути в державну власність «Мотор Січ». Сам законопроєкт про націоналізацію поки розробляють.
  • 29 січня 2021 року президент Зеленський увів санкції проти китайських інвесторів «Мотор Січі» — на три роки. Серед запроваджених обмежень — блокування активів, обмеження торгових операцій та запобігання виведенню капіталу за межі України. Перед цим санкції проти китайської компанії Skyrizon запровадили США.
  • Бізнесмен Олександр Ярославський 4 серпня заявив, що його група компаній DCH спільно з китайською компанією Skyrizon Aircraft Holdings Limited буде розвивати українське авіапідприємство «Мотор Січ». У DCH деталей угоди не розкрили й додали, що обидві сторони будуть вести спільну діяльність.

Коломойський є загрозою для майбутнього України – Держдеп

To Top