США передумали вводити свої кораблі до Чорного моря

Сполучені Штати Америки відкликали власну заявку на прохід військових кораблів через протоку Босфор, передає NNS, посилаючись на Радіо Свобода.

Інформаційні агенції та турецькі засоби інформації з посиланням на турецьких офіційних осіб і дипломатичні джерела ввечері в середу повідомили, що запланований на 14 і 15 квітня прохід американських військових кораблів через протоку Босфор у Чорне море не відбудеться.

Як стверджують джерела, США відкликали попередження про прохід кораблів, яке вони раніше надіслали владі Туреччини відповідно до конвенції Монтре. З чим пов’язане рішення, не повідомляється. Офіційних коментарів американської сторони поки немає.

За даними Reuters, американські урядовці заявили, що Туреччина могла неправильно витлумачити початковий запит, і прохід до Чорного моря вони ніколи не підтверджували. Вони наголосили, що Вашингтон часто повідомляє Анкарі про потенційний прохід кораблів. Але запит не обов’язково означає, що це станеться, а гарантує, що в разі потреби кораблі вже мають необхідне схвалення.

Про намір США в середині квітня надіслати в Чорне море два військові кораблі повідомлялося кілька днів тому на тлі зростання напруженості на російсько-українському кордоні і стягування російських військових до кордону і в анексований Крим. Тоді стверджувалося, що метою маневру кораблів має стати демонстрація підтримки України з боку США та союзників.

13 квітня відбулася телефонна розмова президентів США та Росії. Сторони обговорювали, зокрема, питання України. У повідомленні Білого дому йшлося, що Джо Байден заявив Володимиру Путіну про безумовну підтримку територіальної цілісності України з боку США. Байден також запропонував Путіну в найближчі місяці провести особисту зустріч.

14 квітня ситуацію навколо України Байден обговорив телефоном із канцлером Німеччини Анґелою Меркель. Як ідеться в повідомленні канцелярії Меркель, лідери погодилися з тим, що скорочення російської військової присутності біля кордонів з Україною допоможе знизити напруженість.

Тема російсько-українського конфлікту обговорювалася також на зустрічі міністрів закордонних справ і оборони країн НАТО в Брюсселі. Вони закликали Росію «припинити агресивні провокації». Міністр оборони США Ллойд Остін наголосив, що Вашингтон продовжить надавати Києву допомогу в зміцненні обороноздатності.

Загострення ситуації навколо України обговорювалося також на слуханнях у Сенаті США за участю глав спецслужб. Директор ЦРУ Вільям Бернс висловив думку, що нарощування російської військової присутності в прикордонному регіоні може бути частиною політики тиску на українське керівництво. За його словами, зібраних Москвою сил достатньо для проведення обмеженої наступальної операції, і це викликає стурбованість США та їхніх союзників.

“Їм краще триматись подалі від Криму”: Росія погрожує США через кораблі у Чорному морі

 

To Top