Слід української корупції знайшли майже у 80 країнах світу

Слід української корупції знайшли майже у восьмидесяти країнах світу, заявили в НАБУ, передає NNS, посилаючись на iviche.com. Сума виведених з України коштів обчислюється мільярдами.

Національне антикорупційне бюро України виявило корупційні схеми, які розповсюдили українські колишні та діючі чиновники, майже у 80 іноземних країнах. Про це повідомляє пресслужба НАБУ з посиланням на слова очільника відомства Артема Ситника.

«За майже 6 років нашої роботи ми зафіксували слід української корупції в близько 80 державах світу. Це країни, куди особи, підслідні НАБУ, – а це посадовці вищої ланки – вивели вкрадені в Україні кошти і в подальшому їх легалізували. Назвати напевно суму, яку вивели з України через корупційні схеми, досить складно. Можна припустити, що йдеться про мільярди», – сказав Ситник.

За його словами, у процесі збору доказів причетності українських топпосадовців до корупційних схем НАБУ взаємодіє з компетентними органами інших держав.

Водночас, як зазначив Ситник, реалії в Україні інші: підписана підозра ще на столі у прокурора, а підозрюваний вже покидає країну. У результаті, наголосив він, антикорупційне агентство опинилося в ситуації, коли проти 250 детективів та 40 прокурорів САП повстала стара система.

Нагадаємо, оцінюючи зміни в сфері боротьби з корупцією протягом останнього року, тільки 14 відсотків громадян побачили позитивні кроки в зусиллях влади змінити що-небудь в цьому напрямку.

To Top