В Україні може подорожчати гречка: скільки коштуватиме крупа

В Україні може подорожчати всіма улюблена крупа – гречка, яку зараз вже називають “золотою” через її недемократичну ціну. За останні два роки ціна на цей продукт підскочила від 10 до 50 гривень.

Чому подорожчає гречка розповіли в сюжеті ТСН, пише РБК-Україна, передає NNS.

Фахівці в галузі економіки озвучують невтішні прогнози – гречка до кінця року додасть третину ціни, тобто від 20 до 30%.

Таке зростання прогнозує виконавчий директор Міжнародної асоціації гречки Сергій Громовий.

“50% відсотків гречки, яку ми споживаємо – російського виробництва. Останні два роки, коли вона зменшила виробництво на нашому ринку, відчувається значний дефіцит. Звідси й зростання цін”,пояснив Громовий.

Скільки коштуватиме гречка

Економіст Олег Пендзин солідарний з колегою і теж вважає, що крупа підніметься в ціні. Але є і хороші новини – дефіциту гречки в цьому році не буде. Але ціна 50 гривень за кілограм – доступна не кожному.

“Сьогодні гречка подорожчала менше, ніж споживчий кошик. Крупа гречана з початку року подорожчала на 16%. Вважайте, максимум вона буде коштувати не більше 50 гривень за кілограм”,розповів фахівець.

Економісти сходяться в одній думці, що якщо аграрії піднімуть ціну на гречку, люди перейдуть на інші види круп – більш демократичні.

To Top