У МОЗ розповіли, чи будуть зупиняти транспорт у разі посилення карантину

Чи будуть в Україні знов зупиняти транспорт у разі посилення карантину розповів головний санітарний лікар Ігор Кузин в інтерв’ю для “РБК-Україна”.

Про це пишуть Українські Новини, передає NNS.

Повна зупинка транспорту неможлива через необхідність роботи критичної інфраструктури, поки мова про обмеження або закриття руху транспорту не йде.

При “жовтому” рівні епідемічної небезпеки обмеження для транспорту не передбачені, пояснив Кузін.

Для регіонів “червоного” рівня рішення приймають регіональні комісії ТЕБ та НС, які можуть вводити на рівні області будь-які обмеження. Але поки таке питання не стоїть на порядку денному, підкреслив Кузін.

“Під час минулих локдаунів деякі обласні державні адміністрації та комісії намагалися впроваджувати такі заходи – вони не показують свою ефективність. Наприклад, якщо обмежується саме кількість одиниць транспорту, це призводить до надмірного скупчення людей в одному автобусі, тролейбусі, трамваї. Повне скасування також неможливе, тому що від цього залежать інфраструктурні питання, робота об’єктів критичної інфраструктури на рівні областей”,заявив головний санлікар.

Игор Кузін. Фото РБК-Україна

У МОЗ вважають, що краще ввести суворий контроль і посилити вимоги до перевізника. Зокрема, перевіряти наявність масок, проводити дезінфекцію і провітрювання транспортного засобу, уникати скупчень людей. У таких умовах перевезення пасажирів буде проходити в безпечних умовах, сказав Кузін.

Як повідомлялось, з 23 вересня вся Україна перейшла в “жовту” зону епідемічної небезпеки через поширення коронавірусу.

При цьому адаптивний карантин у країні продовжений до кінця 2021 року.

To Top