“Це катастрофа”: більшість серіалів на українських телеканалах показують російською мовою

Дві третини усіх серіалів на провідних українських телеканалах демонструють російською мовою. У мовного омбудсмена назвали таку ситуацію «катастрофою».

Про це повідомила пресслужба уповноваженого із захисту української мови Тараса Кременя, передає Громадське, інформує NNS.

Так, його секретаріат провів упродовж тижня (з 01.06.2021 по 07.06.2021 року) моніторинг п’яти найбільш рейтингових телевізійних каналів: «1+1», «Інтер», «Україна», «СТБ» та ICTV.

Виявили, що від загальної кількості телесеріалів на досліджуваних телеканалах менше половини з них демонструються українською мовою (із 43 серіалів лише 14 виготовлені, дубльовані або озвучені українською мовою, інші 29 — російською).

«У розрізі даних по кожному із телеканалів, ситуація виглядає ще гіршою. Так, наприклад, на телеканалах “Інтер” та “1+1” транслюється лише по 1 телесеріалу українською мовою, на телеканалі “Україна” їх лише 2»,наголошують у мовного омбудсмена.

Там назвали таку ситуацію «катастрофою». Кажуть, що провели аналіз перед вступом у дію норми мовного закону (з 16 липня) про обов’язковість трансляції фільмі та серіалів на телебаченні українською.

«Тому маємо усіма можливими засобами захистити право десятків мільйонів наших громадян дивитися фільми на українському телебаченні державною мовою та зупинити спроби проросійських сил відстрочити чи скасувати статтю 23 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”»,каже Тарас Кремінь.

14 червня він заявив, що на засіданні Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики окремі народні депутати спробують внести до минулорічного законопроєкту про незалежність Нацради України з питань телебачення і радіомовлення (№4107) поправки та повністю скасувати обов’язковість української мови у фільмах та телесеріалах на телебачені із 16 липня цього року.

У січні 2020 року в Україні набула чинності стаття 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», за якою вся сфера обслуговування має перейти на українську.

To Top