Суддям КСУ Тупицькому і Касмініну призупинили виплату зарплат

Суддям Конституційного Суду Олександру Тупицькому та Олександру Касмініну з квітня тимчасово призупинили виплачувати зарплати. Наприкінці березня президент Володимир Зеленський скасував указ про їх призначення суддями КСУ.

Про це в КСУ повідомили на запит «Радіо Свобода», пише Громадське, передає NNS.

Так, розпорядження про тимчасове припинення виплати зарплат Тупицькому та Касмініну виконувач обов’язків голови КСУ видав 30 квітня. Натомість ще у першій половині квітня посадовці кошти отримали.

Виплату зарплат призупинили до вирішення справ за позовами, якими Тупицький і Касмінін оскаржують указ президента щодо скасування їхнього призначення.

Читайте ще: Вдома у голови КСУ Тупицького проводять обшук

Нагадаємо, наприкінці березня Володимир Зеленський скасував указ президента-втікача Віктора Януковича від 2013 року про призначення Тупицького та Касмініна. У документі вказано, що зробили це «із метою гарантування додержання Конституції України, прав і свобод людини й громадянина, забезпечення державної незалежності та національної безпеки».

За законом повноважень звільняти суддів КСУ у президента немає, це можуть зробити лише самі судді цього суду. Сам Тупицький та Касмінін оскаржують указ Зеленського у Верховному Суді.

У січні ДБР повідомило про підозру Тупицькому за ч. 2 ст. 384 та ст. 386 Кримінального кодексу України (завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів захисту, підкуп свідка з метою відмови від надання показань).

До того, у грудні 2020 року, журналісти програми «Схеми» опублікували «плівки Тупицького», які свідчать, що нинішній очільник Конституційного суду брав тіньову участь у приватизації «Зуївського енергомеханічного заводу». Він також нібито вмовляв одного з фігурантів справи не свідчити проти нього та іншого причетного до справи судді.

Після цього Тупицького викликали до Офісу генпрокурора. Він не прийшов, тому про підозру йому повідомили поштою.

Того ж грудня 2020-го президент Володимир Зеленський видав указ про відсторонення Тупицького на два місяці, який глава держави потім продовжив ще на місяць.

To Top