Що буде з цінами на продукти харчування до кінця жовтня

Безліч прогнозів щодо зниження цін на продукти харчування після збору нового врожаю, схоже, не збудуться. Соняшникова олія, хліб, крупи, м’ясо, овочі та молоко можуть дуже сильно подорожчати через низку причин уже до кінця жовтня 2021 року.

Про це NNS дізнався з повідомлення today.ua.

Українцям рекомендують не чекати на зниження вартості основних продуктів харчування, оскільки найнижчі ціни це ті, які споживачі бачать на ринках і в магазинах зараз. Але вже до кінця поточного місяця вартість більшості видів продовольчої продукції виросте.

Підвищення цін обумовлене в першу чергу подорожчанням енергоносіїв, зокрема, газу.

На думку економічного експерта Олега Пендзина, точні прогнози про ціни на продукти харчування до кінця осені 2021 роки робити поки рано, все стане ясно, коли будуть повністю зібрані всі врожаї, тобто в кінці жовтня.

У той же час, Пендзин вже зараз стверджує, що жоден з видів продуктів харчування в Україні дешевшати не буде.

Єдиний його позитивний прогноз стосується вартості соняшникової олії, яка не подешевшає, але й не подорожчає до кінця осені.

Цінники на всі види овочів ближче до зими виростуть на 50-80 відсотків, уникнути подорожчання не вдасться, оскільки це традиційна щорічна практика.

На європейському ринку прогнозують різкий стрибок цін на всі види борошняних виробів, швидше за все, Україну це теж торкнеться.

До речі, нещодавно “NNS” писав:

Ціни на хліб в Україні різко підвищаться – експерт

Ціни на дрова в Україні зросли: вартість опалення газом чи дровами майже однакова

 

To Top