Призов резервістів без оголошення мобілізації: у Міноборони розповіли про деталі

Міністр оборони Андрій Таран назвав нові деталі про закон, який дозволяє призов резервістів на військову службу без оголошення мобілізації. Очільник відомства заявив, що це нововведення наближає українську систему військового обліку до стандартів НАТО та забезпечує потреби держави в обороні.

Про це повідомила пресслужба Міністерства оборони, пише Громадське, передає NNS.

Таран каже, що цей закон допоможе підвищити рівень професіоналізму запасу Збройних Сил завдяки зростанню кількості українців, які вирішили проходити службу у військовому резерві.

Очільник відомства запевнив, що Міноборони наразі розробляє зміни до законодавства, які покращать соціальний та правовий захист резервістів. Зокрема, планують розширити чинні та запровадити нові соціально-правові гарантії для резервістів.

Щоб повноцінно ввести новий вид військової служби, Міноборони планує привести нормативні акти у відповідність до вимог закону.

Крім того, відомство планує продовжити роботу над організацією Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки — їх хочуть трансформувати відповідно до нової адміністративно-територіальної реформи.

Електронні послуги для військовозобов’язаних

Таран також повідомив, що в Міноборони планують створити на порталі «Дія» електронний територіальний центр комплектування (Е-ТЦК). Там хочуть надавати українцям електронні послуги щодо виконання ними військового обов’язку.

В Е-ТЦК зокрема буде інформація з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Нагадуємо:

Закон, який дозволяє призивати на військову службу резервістів без оголошення мобілізації, президент Володимир Зеленський підписав 21 квітня. Цей документ запроваджує новий вид військової служби — військова служба за призовом резервістів у особливий період.

У цей період призиватимуть громадян, які уклали контракти про проходження служби у військовому резерві та/або зараховані до військового оперативного резерву. Рішення про такий призов ухвалює верховний головнокомандувач ЗСУ, тобто президент України, за поданням головнокомандувача ЗСУ.

Особливий період в Україні почав діяти з березня 2014 року, після оголошенням першої хвилі мобілізації. Цей період триває й досі.

To Top