Мінцифри презентувало “Дія City”: що пропонують ІТ-бізнесу

Спеціальний правовий режим “Дія City” відкриє нові можливості для розвитку продуктових компаній і стартапів в Україні.

Про це заявив віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на онлайн-презентації проєкту, повідомляє Укрінформ з посиланням на пресслужбу Мінцифри, передає NNS.

“Українські айтішники — одні з найкращих у світі. Більша частина з них працюють в аутсорсингових компаніях. Я хочу, щоб українці створювали круті продуктові компанії у нашій країні. Я вірю, що завдяки “Дія Сіty” Україна стане найпотужнішим IT-хабом у світі”,підкреслив Федоров.

У Мінцифри зазначають, що в межах “Дія City” запроваджується такий правовий режим, у якому буде комфортно працювати усім учасникам ринку. Проєкт стимулюватиме появу в Україні компаній з доходом більше $100 млн. При цьому в кожного учасника ринку буде свобода вибору — режим “Дія City” чи звичайні умови праці.

Серед основних переваг “Дія City” – безпека ведення бізнесу без корупційних схем; можливості для венчурного інвестування; STEM-освіта світового рівня в Україні; захищена інтелектуальна власність; свобода обирати форму співпраці з ІТ-спеціалістами.

“IT-спеціаліст зможе дорожче «продати» свої послуги. З’явиться можливість реалізувати свій стартап в Україні, а не в іншій юрисдикції. “Дія City” — це свобода вибору. Вступ до “Дія City” добровільний, якщо компанію не цікавлять умови, створені у проєкті, вона може працювати як і раніше. “Дія City” — це не “замість”, це “також”,пояснив заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков.

У межах спецрежиму “Дія City” діятимуть такі ставки податків: ПДФО — 5% замість 18%, військовий збір — 1,5%, ЄСВ — 22% від МЗП, податок на виведений капітал — 9% замість податку на прибуток (18%).

Проєкт “Дія City” запроваджує й елементи системи загального або ж англійського права, гнучку форму співпраці з ІТ-спеціалістами — GIG-контракти, які гарантуватимуть захист найманих працівників, зокрема відпустку, лікарняний та визначену тривалість робочого дня.

У Мінцифри нагадують, що одна з основних цілей відомства — збільшити частку українського ІТ-сектору до 10% ВВП (зараз частка становить близько 3,7-4,2%). Відтак “Дія City” забезпечить зростання ІТ-сектору в Україні до 40-50% на рік за рахунок запровадження додаткових стимулів. На сьогодні ця цифра становить 20-30% щороку. Крім того, завдяки “Дія City” доходи IT-галузі в Україні за 5 років можуть значно збільшитись — з $6 млрд до $16,5 млрд.

Як повідомлялося, Мінцифри на початку червня 2020 року анонсувало старт проєкту “Дія City” – першої в світі віртуальної бізнес-країни. Мета проєкту – створити сприятливі умови для розвитку інноваційного і технологічного бізнесу.

To Top